Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vánoční tragédie na Příbramsku: Mirečkovi (2) a Kristýnce (6) vzala tátu, máma bojuje o život

Vánoční tragédie na Příbramsku: Mirečkovi (2) a Kristýnce (6) vzala tátu, máma bojuje o život
Zdroj: HZS Středočeského kraje
+ Další 4 fotografie
pomoc rodině
Ty nejsmutnější Vánoce prožije rodina z Příbramska. Dvě děti zůstaly téměř sami poté, co při požáru domu v Ohrazenicích přišel o život 32letý táta a jejich maminka zůstala v nemocnici ve vážném stavu. Obyvatelé Příbrami a okolí se rozhodli rodině pomoci a upořádali sbírku, lidé tak mohou finančně přispět.

Ohrazenice se nachází na půli cesty mezi Hořovicemi a Příbramí ve Středočeském kraji. Právě tam v neděli 20. prosince kolem jedné hodiny ráno vyráželi krajští hasiči, aby uhasili požár trafostanice. Tedy, to oznámil člověk, který hasičům volal.

"Hasiči ale na místě zjistili, že je hořícím objektem rodinný dům a plameny ho v té době už zcela zachvátily. Velitel zásahu proto vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu a zásahu se zúčastnilo celkem sedm hasičských jednotek," vylíčila mluvčí hasičů Vladimíra Kereková. S hasiči dorazili také záchranáři a policisté.

Resuscitovali otce, bylo to marné

Mluvčí středočeských záchranářů, Petra Effenbergerová, přinesla ty nejhorší možné zprávy: "Přes veškerou snahu o záchranu člověka nalezeného hasiči uvnitř domu, se to zdravotníkům nepodařilo. Zasahující lékař u muže konstatoval smrt." Záchranářům se však podařilo z plamenů vytáhnout šestadvacetiletou ženu, matku dvou dětí. Plameny a dým jí způsobily vážné zdravotní komplikace. V současné době leží matka na popáleninovém oddělení ve FN Královské Vinohrady.

"Na místě kolegové ošetřili ještě další dvě osoby s lehkými řeznými ranami od skla a také dítě, které se nadýchalo zplodin. Všichni tři byli po prvotním ošetření převezeni do hořovické nemocnice," dodala mluvčí záchranářů. Příčiny vzniku požáru se prošetřují, pracují na tom hasiči i policisté.

Příbramsko podalo rodině pomocnou ruku

Obyvatelé z Příbrami a okolních obcí se rozhodli jednat. Po tragicky zesnulém tatínkovi a mamince, která bojuje o život v nemocnici, zůstaly dvě děti, dvouletý Mireček a šestiletá Kristýnka. Starosta Ohrazenic, Tomáš Král, zřídil transparentní účet, který pomůže zajistit rodině nové bydlení, protože původní stavení bylo téměř celé zničeno.

"Na žádost rodiny ve skupince sdílím číslo transparentního účtu veřejné sbírky, kterou zaštiťuje Obecní úřad. Pokud byste chtěli rodinu jakkoliv finančně podpořit, můžete právě na tento účet. Veřejná sbírka je pod názvem Pomoc pozůstalým po zemřelém Miroslavu F. (32 let) a bude spuštěna do konce března," napsala paní Pavelková v příspěvku na Facebooku.

Číslo účtu je 5965355329/0800, pokud byste chtěli rodině taktéž finančně vypomoci. Zároveň bylo možné v úterý před redakci pribram.cz darovat i nějaké oblečení a základní potřeby, které děti potřebují.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy