Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Vánoční stromek pro Prahu byl pokácen: Staromák bude zdobit 24 metrů vysoký smrk

Zdroj: extra.cz/reprofoto TV Nova
výzdoba
V neděli dopoledne byl v Semilech na Liberecku dřevorubci pokácen čtyřiadvacetimetrový smrk, který bude během letošních Vánoc zdobit Staroměstské náměstí v Praze. Strom byl vybrán hned z několika kandidátů, které městu zaslala veřejnost.

Už 30. listopadu bude na Staroměstském náměstí slavnostně rozsvícen vánoční stromek. Krásný smrk, který bude letos Prahu zdobit, byl v neděli dopoledne pokácen v Semilech na Liberecku. Porazit ho se podařilo okolo desáté hodiny.

Podle televize Nova události přihlíželi občané města, jakmile se podařilo strom porazit, tamní děti šly k pařezu počítat letokruhy. „Praha bude mít krásný strom, který vyrostl v Podkrkonoší – u nás v Semilech. Věřím, že tento nádherný smrk přenese atmosféru naší jedinečné přírody do centra Prahy a probudí v srdci naší země tu pravou vánoční náladu,“ uvedla pro televizi starostka Semil Lena Mlejnková.

Související články

Další články