Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vánoční Prostřeno! Svůj talent předvedou polovičky slavných šéfkuchařů a šéfkuchařek

Účastníci pořadu Vánoční Prostřeno!
Zdroj: FTV Prima
+ Další 2 fotografie
svátky
Prostřeno bude tentokrát vánočně. O své rodinné sváteční recepty se s diváky podělí manželky šéfkuchařů, žena z druhé strany plotny a partner kuchařky. Prostě všichni, co doma vařit moc nemusí. Vybrané pochoutky jim totiž servírují ostatní. Jenomže... Tento týden se karta obrátí. A předvedou, co umí u plotny.

Vánoční Prostřeno! přichází a k plotnám se postaví manželky slavných kuchařů, partner slavné šéfkuchařky a člověk z druhé strany. Jako první sváteční večeři nachystá Zdeňka Pohlreichová, manželka šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha Ta přiznává, že u nich doma v kuchyni vládne hlavně manžel, ale i ji vaření baví. Od svého chotě dostane nějaké ty cenné rady, aby jídlo nepodávala vlažné, tak jako prý vždy. Zdeňka sází na luxusní sváteční menu. Bude podávat kraba a taky nejlepší kuře na světě. Za zábavou vezme hosty ven – na koně. A s úklidem pak bude pomáhat sám velký šéfkuchař Zdeněk.

Úterní sváteční večeři podává manželka Václava Friče Marie Fričová Hostinu nebude servírovat v restauraci, ale v domě nad ní. Marie na rozdíl od svého manžela sází na odlehčenou kuchyni – na dýňovou polévku s krevetou, avokádový toust s křepelčím vajíčkem a rybu jako hlavní chod. Marie celé menu připravuje sama, ale její manžel Vašek se v kuchyni zjevuje a nenápadně ji kontroluje. A také zachrání karamel. Během večeře dojde na prozrazení jedné velké utajované love story. Zdeňka Pohlreichová řekne, jak to všechno bylo doopravdy. Zábava bude vánoční, budou se vyrábět vánoční dekorace. Bude to všechny bavit? A proč dámy rozesměje výtvor jediného muže u stolu?

Jediný muž

Ve středu se k plotně postaví jediný muž téhle holčičí sestavy – Robi Chad Partner kuchařky a spisovatelky Kamu Ten tvrdí, že doma moc nevaří – a jeho partnerka to potvrzuje. Ale prý umí nejlepší smažák na světě. Jak zvládne svou kuchařskou premiéru, a ještě před kamerami? Kamu ho bude jistit a trochu mu pomůže. Ale na to hlavní bude Robi sám. Jak se mu podaří jídla naservírovat a finálně upravit? Náročná bude zejména příprava hlavního chodu. Robi totiž bude syrového lososa pálit plamenometem přímo před očima svých soupeřek – a málem zapálí i vlasy jedné z nich. Jinak si dámy ale večer užijí, Robi se předvede jako okouzlující hostitel. Šampaňské poteče proudem, podávat se budou mimo jiné i ústřice. A zábava? Ta bude velmi kontaktní, s vypracovaným tělem krásného surfaře.

Ve čtvrtek hosty k sobě domů pozve Simona Eloy Milovnice bytového designu sází na veganskou kuchyni. A protože ji často sama nevaří, a teprve s ní začíná, na pomoc do kuchyně si pozve kamaráda jogína. Co tomu řeknou ostatní? Budou hodnotit Simoniny, nebo Patrikovy výkony? Hosté se těší na bramborový salát a řízky. Obojího se dočkají ve veganské verzi. Bez masa, bez vajec, bez živočišných surovin. Simona bude úžasná hostitelka, byt krásně vyzdobila a na stole se blyští stříbrné příbory. Se zábavou jí pomůže kamarádka Bára Štěpánová. Ta dorazí s kytarou, na kterou zahraje i zazpívá. Nejen vánoční koledy. Atmosféra bude úchvatná.

Páteční sváteční večer nachystá Uyen Ta. Manželka šéfkuchaře Khanha Ta sází na vietnamskou domácí kuchyni. Pro své hosty připraví dokonce pětichodové menu, a při jeho přípravě bude mít co dělat. Vietnamská kuchyně je složitá, hodně surovin, hodně krájení. Samá zelenina, maso, krevety a spousta nezvyklých ingrediencí. Třeba jako betelový list. Uyen sváteční tabuli připraví na krásně nazdobené terase. Ten se bude prohýbat pod spoustou exotického ovoce, které budou moci hosté po celou dobu ochutnávat. Kromě výborné kuchyně se Uyen předvede i jako pozorná hostitelka, a dokonce se převlékne do svátečního kroje. Jak se budou líbit Vánoce na terase? Nebude někomu zima? A jak celý sváteční týden dopadne? Kdo ho vyhraje?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy