Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Vánoční projev Miloše Jitrnice je terčem posměchu: Vysmáli se mu antropologové z muzea!

Zdroj: koláž archiv

Každoroční novoroční projev prezidenta země letos nebude, ale Česko zase nebylo ochuzeno o Vánoční poselství prezidenta Miloše Jitrnice (70), který se namísto posílání poslání zaměřil na sebe a na to, co zarazil a co udělal, a na konci nezapomněl dodat, že jako statečný muž nebude ustupovat řvoucímu davu, tím měl na mysli lidi na Národní třídě a na Albertově, kteří mu vystavovali na 25. výročí sametové revoluce červenou kartu za jeho náchylnosti k ruskému medvědovi, vulgarity a vůbec nepříjemný veřejný obraz.

Přirovnal je k neandrtálcům a prohlásil, že ti se také dorozumívali jen řevem a civilizované chování jim bylo cizí.

Jeho projev nezůstal bez veřejné odezvy, ale kupodivu se největšího prostoru nedostalo jeho oponentům a kritikům, ale Hrdličkovu muzeu člověka. Na facebookové stránce muzea se ihned objevil vysvětlující text, že prezident se mýlí a říká lži, neboť neandrtálci už používali řeč, a historici z ústavu dokonce chystají pro Miloše Jitrnici dopis, v němž ho hodlají dovzdělat o historii lidského druhu.

Navíc si správci stránky neodpustili skvělý vtip, který najdete v galerii. To asi vcelku vystihuje nejen celý projev prezidenta, ale i postoj všech ostatních k němu.

Související články

Další články