Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

VÁNOČNÍ POHÁDKA: Kouzelník Žito se natáčel na místech, která rozhodně stojí za výlet!

Zdroj: ČT
+ Dalších 13 fotografií
filmová místa
O Štědrý večer nás na České televizi přesně ve 20:00 potěší vánoční pohádka Kouzelník Žito. Jak už je u pohádek zvykem, natáčela se na spoustě krásných místa Česka. Ani tento snímek není výjimkou a herci měli příležitost podívat se do míst, která lákají k výletu.

Anna Kadeřávková a Denis Šafařík, kteří se ujali hlavních rolí, se díky natáčení tohoto snímku podívali do míst, jejichž návštěva rozhodně není na škodu. Pokud už teď přemýšlíte, kam byste vyrazili, až se počasí vylepší a teploty stoupnou, máme tady pro vás tipy na výlet podle pohádky Kouzelník Žito

Středověký skanzen Řepora

Na tomto místě probíhalo natáčení tržiště ve vesničce a také chaloupka Apoleny, kořenářky, která se malého Žita ujala, když ho našla jako miminko odloženého v poli. Skanzen tvoří šest usedlostí, kostel, krytá tržnice a tvrz. Uvnitř stavení jsou umístěny i repliky dobového zařízení a celá architektura odpovídá období českého středověku. Pokud jste z Prahy, cesta do skanzenu nebude nikterak dlouhá, nachází se totiž asi kilometr od stanice metra Stodůlky.

Hrad Křivoklát

Kouzelník Žito není první pohádkou, ve které se hrad Křivoklát objevil, ba naopak je jedním z míst, které pohádkoví tvůrci rádi využívají k natáčení. Od Prahy je autem vzdálený zhruba hodinu cesty a téměř neustále se tam něco děje. Ať už jde o trhy jakéhokoli druhu, či vystoupení amatérských divadelních souborů, na své si přijde skutečně každý. Můžete si zajít i na komentovanou prohlídku hradu nebo si v místní svíčkárně vlastnoručně vyrobit svíčku. Jako bonus se přímo v areálu hradu nachází skvělá restaurace, a tak si s sebou na výlet nemusíte brát ani svačinu.

Koněpruské jeskyně

Tyto jeskyně jsou jednou z českých kulturních památek a v letním období skutečně stojí za návštěvu. Nejen že si prohlídnete nádherné krápníkové útvary, ale příjemně se ochladíte. Součástí prohlídky Koněpruských jeskyní je i jízda lodičkou a komentář průvodce. Vstupu do jeskyní se nemusí bát ani klaustrofobici, prostory, až na pár úzkých chodbiček, jsou totiž opravdu velké. Na výlet s sebou ovšem neberte děti mladší tří let.

Související články

Další články