Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Vánoční pohádka Anděl Páně 2: Při natáčení se spotřebovalo 750 kilo jablek a další zajímavosti

Vánoční pohádka Anděl Páně 2: Při natáčení se spotřebovalo 750 kilo jablek a další zajímavosti
Zdroj: Se souhlasem ČT
Předchozí Další
+ Dalších 10 fotografií
Anděl Páně 2
Na televizních obrazovkách běží během vánočních svátků nespočet pohádek a bez některých si většina Vánoce nedovede už ani představit. Jednou z nepostradatelných pohádek je i Anděl Páně 2. Jste si jisti, že o této pohádce víte opravdu všechno?

Pohádka o andělu Petronelovi, který pracuje u Nebeské brány, a jeho věčném pokušiteli, čertu Uriášovi, má dětem připomenout naše dávné kořeny a zvyklosti. O natočení pohádky se zasloužil především režisér a spoluscenárista Jiří Strach Jako jeden z mála filmových tvůrců se snaží prostřednictvím své katolické pohádky obohatit dnešní děti o vědomosti o starých zvycích.

Hvězdné obsazení

Hlavní roli anděla Petronela se ujal Ivan Trojan, stejně jako tomu bylo v prvním díle. Pohádka má opravdu hvězdné obsazení a my tak můžeme sledovat doslova zářnou hereckou elitu. Po boku Trojana se objevuje například Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Vojtěch Dyk, Bolek Polívka, Viktor Preiss, Jiří Bartoška, Jiřina Bohdalová, Veronika Žilková nebo Marek Taclík Obzvlášť příjemným překvapením bylo obsazení zpěvačky Lucie Bílé (53), kterou jsme v prvním díle neviděli.

Co jste o pohádce nevěděli

Anděl Páně 2 se už od uvedení do kin zařadil mezi tradiční české vánoční pohádky třeba jako Tři oříšky pro Popelku. V průběhu Vánoc 2017 se na pohádku podívalo přes tři miliony diváků. Anděl Páně 2 se tak stal nejen nejsledovanějším pořadem celého roku, ale i nejsledovanější pohádkou za posledních patnáct let, což je opravdu neuvěřitelný úspěch.

Pohádka se také stala pro rok 2016 nejúspěšnějším českým snímkem. Film na tržbách z kin vydělal 127,1 milionu korun, a to za pouhých deset týdnů od uvedení.

Co dalšího jste o pohádce netušili, se můžete dočíst ve fotogalerii.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy