Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vánoční podvod? Chlapeček, který zemřel Santovi v náručí, zřejmě vůbec neexistuje!

Muž, který se převléká za Santa Clause, si zřejmě celý dojemný
příběh vymyslel.
Zdroj: Twitter
Svět obletěl velmi smutný příběh. Santa Claus rozdával dětem dárky a 5letý chlapec mu zemřel v náručí. Nyní se ale ukázalo, že chlapeček zřejmě vůbec neexistuje a falešný Santa Claus si zřejmě všechno vymyslel.

Američan Eric Schmitt-Matzen se převléká už 6 let do kostýmu Santa Clause. A světu nedávno řekl velmi dojemný a smutný příběh. Umírající chlapec v nemocnici měl ještě jedno poslední přání – setkat se se Santa Clausem. Jenže když mu usedá na klín, umírá. A pláče celý svět! Tento vánoční příběh přinesl USA Today a Knoxville News Sentinel, který story převyprávěl světovým médiím.

„Za patnáct minut jsem byl v nemocnici a potkal se s maminkou a příbuznými chlapce. Přinesla hračku z televizní pohádky, kterou si chlapeček moc přál, a dala mi ji. Poprosil jsem je, aby odešli z pokoje, protože pokud je uvidím brečet, zhroutím se a nedokážu mu splnit jeho přání,“ řekl Eric pro USA Today.

Když Eric vešel do nemocničního pokoje, spatřil velmi slabého chlapce. Ležel na posteli a zdálo se, že brzy usne a už se neprobudí. „Dal jsem mu dárek. Byl tak slabý, že ho ani nedokázal sám vybalit z papíru. Když uviděl, co je uvnitř, zeširoka se usmál a znovu položil hlavu na svůj polštář. Pak mi řekl: ‚Říkají, že umřu. Jak ale zjistím, že už jsem tam, kam teď mířím?‘ Zeptal jsem se ho, jestli ho můžu o něco poprosit. ‚Jasně,‘ odpověděl. Řekl jsem mu, že jakmile se tam dostane, má jim sdělit, že je Santův nejoblíbenější skřítek a že jsem si jistý, že ho pustí dovnitř. Zeptal se mě, jestli ho opravdu pustí, a já mu řekl, že určitě. Poté se trošku zvedl a objal mě. Zeptal se mě, jestli mu můžu pomoct. Objal jsem ho, ale než jsem mu stačil cokoli odpovědět, zemřel,“ popsal Eric, jak předal nejdůležitější dar ve své santovské kariéře.

Jenže nyní se ukázalo, že příběh je zřejmě vymyšlený a žádný chlapec Santovi na klíně nezemřel. Knoxville News Sentinel totiž po pár dnech celý příběh stáhl. „Nepodařilo se nám nezávisle ověřit, že se skutečně udál,“ přiznala redakce.

Po informacích pátrali i reportéři CNN. Obvolali všechny nemocnice v okolí, ale o žádném zesnulém 5letém chlapci nikdo nic nevěděl.

DailyMail zase pátral na hřbitovech a v márnicích, ale marně. Schmitt-Matzen si ale stojí za svým. „Přísahám, že je to přesně tak, jak říkám,“ řekl. Přiznal ale, že si spletl datum a jeho manželka mu připomněla, že už se vše odehrálo v půlce října.

K případu ale nechce říct více informací, aby neměl on a lidé zainteresovaní v celém příběhu nějaké problémy. Reportérům WBIR 10News prý ale ukázal zprávy, kde celý příběh líčil svým kamarádům. A skutečně je odeslal v říjnu. To ale samozřejmě nic neznamená.

„Kdybych věděl, co se kolem toho strhne, asi bych o celé té věci úplně pomlčel. Od začátku jsem ale upozorňoval, že neprozradím žádné detaily, pakliže si to chlapcova rodina nebude přát. A že jsem si spletl datum, kdy se to stalo? To ta moje hlava děravá… Noviny ze mě dělají lháře, ale to unesu. Větší problém mám vyrovnat se s tím, že vám v náručí umře pětileté dítě. Chtěl jsem udělat dobrý skutek, a místo toho jsem za blbce,“ dodal muž, který si zřejmě další vánoční příběhy už příště nechá raději pro sebe.

O příběhu jsme informovali ZDE.

Související články

Další články