Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Vánoční hvězda Sokol: Vyrůstal bez otce, trpí lehkým autismem a dcera je celá po něm

Ondřej Sokol jako zářivý Sirius v pohádce O vánoční hvězdě.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 5 fotografií
pohádka

Oblíbený bavič, moderátor a herec Ondřej Sokol (51) se blýskl v pohádce O vánoční hvězdě z roku 2020. Fanoušci ho mají za vtipného a sympatického člověka, on sám ale se sebou často bojuje. Po dlouhých letech totiž zjistil, že trpí Aspergerovým syndromem, který je lehkou formou autismu. Sokol tak občas zažívá těžké časy. Svěřil se s tím před časem pro portál zeny.iprima.cz.


Herec a bavič Ondřej Sokol se narodil v Šumperku a v dětství prožil těžké chvíle. V osmi letech ho totiž opustil otec, který byl velmi podnikavý a odjel za prací do Kanady. Ondru tak vychovávala maminka s babičkou, které se mu otce snažily zprotivit, chlapec v něm však stále viděl svou modlu. Se svým tátou je sice v kontaktu, jejich vazby se ale zpřetrhaly.

Těžké dětství Ondřeje Sokola

Jako malý Ondra trpěl oční vadou a nosil velké brýle, což vedlo k tomu, že se v dětském kolektivu stal terčem šikany. Přes to všechno, čím si prošel, se odrazil k hodně úspěšné kariéře. V pětadvaceti letech se stal členem souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi a po třech letech přešel do Činoherního klubu, kde také režíroval. Sokol má na svém kontě dvě ceny Alfréda Radoka a také cenu Thálie. Fanoušci ho zároveň začali zbožňovat díky účinkování v zábavné show Partička, za kterou dostal dvakrát cenu TýTý. Jeho popularita ještě vzrostla díky moderování soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

Oblíbený vtipálek ale i v této době občas prožívá těžké chvíle. Málokdo o něm totiž ví, že trpí Aspergerovým syndromem, což je jedna z forem autismu. „Mívám blbý období, kdy se mi nechce ven. Mám takový spíš jako strach se vidět s lidmi a je to potom těžký chodit ven, zvlášť v tomhle povolání, musím říct, že to není příjemný,“ svěřil se Sokol pro portál zeny.iprima.cz.

Dcera Ester jako by mu z oka vypadla

Ondřej Sokol má z prvního manželství s Kateřinou Lojdovou dceru Ester a syna Adama. Jeho už plnoletá dcera vyrostla do krásy, tatínkovi dělá jen samou radost a je mu podobná jako vejce vejci, zdědila po něm krásné oči. Zdravotní problémy mu pomáhá překonávat i jeho o jednadvacet let mladší partnerka Nikola.

Kritika Vánoční hvězdy

Pohádka O vánoční hvězdě si nakonec své diváky našla, na ČSFD získala obstojných 64 %. Ještě před televizní premiérou ale byla zahrnuta kritikou. "Ještě se ani nevysílala a už jsem zaregistroval kritiku. Rovnou nás někteří odsoudili za to, že Ondřej Sokol tam vypadá jako Lucius Malfoy z Harryho Pottera, takže to určitě musí být vykrádačka amerických filmů,“ řekl tehdy eXtra.cz Karel Janák. „To je přece pakárna. Ondra hraje hvězdu Sirius, a tak má dlouhé světlé vlasy. Kudrnaté jsme mu dávat nechtěli, s nimi by vypadal špatně. Má jiný kostým než Lucius,“ divil se režisér.


Související články

Další články