Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Vánoce v Sulické proběhly s úsměvy na tvářích všech

Takhle hraje AJETO!
Zdroj: domov Sulická
Tradiční adventní odpoledne doprovázené zpěvem koled a ochutnávkou domácího vánočního cukroví proběhlo v Domově pro osoby se zdravotním postižením Sulická. Během „Hodinky splněných přání“ vystoupila i hudební skupina AJETO!, která je tvořená klienty Domova.

Odpolední setkání navazovalo na předchozí adventní program. Během něj do Domova přišli zahrát koledy nevidomý klavírista Jan Jaroš a kytarista Jiří Johánek, s nimiž si všichni zazpívali a naladili se na pokojnou předvánoční atmosféru. První prosincový den pak klienty Domova navštívil kněz lhotecké farnosti Jiří Korda, který s nejmladším klientem Jonášem rozsvítil v zahradě vánoční strom.

Příjemné chvíle v domově navodil také tým Srdcerváčů, který je součástí informační kampaně na podporu zaměstnávání lidí se zdravotním postižením v rámci nadačního fondu NFOZP. Během jejich milé návštěvy došlo na společné pečení a zdobení perníčků, ale i na předávání cenných zkušeností.

„Nastoupila jsem do funkce v červenci 2014 s cílem stabilizovat a vytvořit domov, který bude co nejvíce odpovídat tradičnímu domácímu prostředí. Jsme velkým domovem, takže nás limitují i některé architektonické bariéry. Přesto se ale s kolegy nevzdáváme a postupně činíme kroky ke zlepšení péče, maximální míře individualizace a možnému nácviku soběstačnosti našich klientů. Podařilo se nám provést úpravy budovy v Sulické, nově jsme vymalovali, koupili nové ložní prádlo i matrace. Více jsme zapojili sociálně-terapeutické dílny, obnovili skupinu AJETO, která nám dnes hrála koledy. Jsem moc vděčná všem opatrovníkům, partnerům a především zaměstnancům Domova, za dosavadní spolupráci a velké nasazení při změnách, které bylo třeba udělat pro zlepšení úrovně péče. Proto si teď můžeme klientům a jejich blízkým připravit příjemný adventní program,“ říká ředitelka DOZP Sulická, Lenka Kohoutová.

Související články

Další články