Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Vánoce v base: Víme, jak Tereza H. stráví nejhezčí svátek v roce

Zdroj: reprofoto lahorenews.tv
+ Dalších 13 fotografií
Pašeračka Tereza
Tereza H. (22) je v pákistánské věznici již od ledna 2018. Za chvíli to tedy bude rok. Tereze nepřidává ani to, že za pár dní jsou Vánoce, které bude muset pašeračka strávit sama za mřížemi. Jak budou probíhat?

Pro Terezu H. musí být pobyt ve vazební věznici v Pákistánu nekonečný. Soudní stání jsou neustále odročována nebo při nich není zaznamenán žádný posun. Pašeračka podle dosavadních informací stráví Vánoce v base.

I když Vánoce muslimský svátek opravdu nejsou, mohou je vězni normálně slavit. „Dozorci slaví Vánoce s uvězněnými, a dokonce jim dávají dárky jako oblečení, sladkosti, náušnice nebo peníze,“ řekl Blesku novinář Aršád Alí Dunja.

Vězni podle něho dostanou k večeři jídlo, po kterém touží. „Můj zdroj z vězení mi sdělil, že ředitel pro vězně shání vánoční stromeček. Dozorci ho poprosili, aby pořídil i vánoční ozdoby,“ dodal. O osudu Terezy H. chce soudce rozhodnout do Vánoc, konkrétně do 20. prosince. To ale nemění nic na tom, že na svátky Tereza H. prostě v rodné zemi nebude. Informace přinesl Blesk.cz.

Související články

Další články