Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Vánoce u prezidenta: Velký návrat Kate, Ivana připravuje dárky a Zemanovo těšení

Miloš Zeman při vánočním poselství.
Zdroj: Se souhlasem České televize
Miloš Zeman
Vánoce jsou svátkem, který si řada lidí spojuje s hektickými přípravami, nakupováním a pečením cukroví. Prezident Miloš Zeman ale naopak obvykle razí cestu klidného a nerušeného adventu. Nejinak tomu je i letos. O tom, jak vypadají svátky v rodině prezidenta, se pro eXtra.cz rozpovídal hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Vánoce by se měly trávit v okruhu svých nejbližších, čehož si je Miloš Zeman (76) dobře vědom. Ten si i letos hodlá vychutnat štědrovečerního kapra s bramborovým salátem v Lánech, kde s prezidentem bude i jeho dcera Kateřina (26), která kvůli tomu dorazila v uplynulých dnech do Česka.

Manželka připravuje dárky

Stejně jako u většiny lidí, i u Zemanů se pilně pracuje na přípravách na nejočekávanější svátek roku. Na to v Lánech dohlíží první dáma Ivana "Jako každá žena připravuje vánoční atmosféru pro svou rodinu a chystá dárky pro své blízké," uvedl pro eXtra.cz prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček

Podle něj si hlava státu nehodlá zkazit Vánoce ani koronavirovou pandemií. "Tiché svátky, v poklidu a bez rozruchu, tedy až na jednu pracovní povinnost, jsou ideálem," popsal Ovčáček prezidentovy sváteční plány.

Vánoční projev bude překvapením

Onou pracovní povinností pak není nic jiného než tradiční vánoční poselství prezidenta republiky, které Zeman natočí 26. prosince. Ještě ten samý den bude projev odvysílán televizními stanicemi ve 13 hodin.

Na dotaz redakce, zda už je jasné, na jaká témata se prezident v projevu zaměří, odpověděl Ovčáček, že to bude překvapením pro všechny. "Pan prezident si totiž nikdy projev nepřipravuje písemně, ale hovoří spatra. Obsah poselství si tak koncipuje ve svých myšlenkách. I pro mne tedy bude jeho znění překvapením. Těším se na to," dodal Ovčáček.

Související články

Další články