Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Vánoce Skopečka (93) z Tří chlapů v chalupě: Batulková a Hanzlík na mě kašlou!

+ Další 3 fotografie
PROČ NA NĚJ KAŠLOU?
Herecký kmet Jan Skopeček (93), kterého si diváci asi nejvíc spojují s postavou předsedy JZD Potůčka v seriálu Tři chlapi v chalupě nebo s dědečkem Novákem v Kameňácích, sice už prožil obrovskou řádku vánočních svátků, ale stejně mu nezevšedněly. Rád si je užije, akorát ho mrzí, že se sám na sebe v televizi vůbec nepodívá. A co vyčítá Daně Batulkové (60) a Jaromíru Hanzlíkovi (70)?

„Na Vánoce se těším a jsem zvědavý, kdo mě přijde navštívit. Pravidelně za mnou chodí synovec Míša, Kryštof, Martina a kamarád David. Moc jim za to děkuju. Jinak se sem s návštěvami moc dveře netrhnou,“ posteskl si herec.

Ještě vůbec netuší, jestli dorazí i jeho jediná dcera, která dlouhodobě žije ve Francii. „Naposledy tu za mnou byla v září, na oslavě mých třiadevadesátin. Od té doby se tu neukázala,“ říká bez výčitek.

Kde jsou Hanzlík s Batulkovou?

Skopeček, jenž si zahrál třeba i v pohádkách Peklo s princeznou (rádce Matyáš) nebo S čerty nejsou žerty (starý lokaj), by ale rád ještě viděl některé své kolegy, se kterými prožil kus života. „Je jich hodně. Velmi bych si třeba přál, aby mě přišla navštívit Dana Batulková, na tu rád vzpomínám. Vzkázala mi, že se za mnou přijde osobně podívat, ale zatím tu nebyla. Stejně tak jako Jaromír Hanzlík. S ním jsme toho taky něco zažili,“ vzpomíná zasněně Jan, jehož nedávno potěšila jiná kolegyně, Valérie Zawadská, která s ním po své besedě v tamním domově seniorů strávila nějaký ten čas.

Na pohádky a filmy, v kterých hrál a které se na obrazovkách objeví během svátků, se ale dívat nebude. „Sestřičky mě vždycky informují, ale já blbě vidím, takže bych z toho stejně nic neměl,“ krčí rameny herec malých rolí.

Už nikdy nebude pracovat

Je to možná s podivem, ale i v tak požehnaném věku mu sem tam přijde nějaká pracovní nabídka. Všechny do jedné ale s díky odmítá. „Víte, kolik mi je? Už jsem si své odehrál,“ říká smířeně Jan.

A jak tráví běžný den? „Většinu dne prospím, když za mnou ale přijdou zmíněné návštěvy, chodíme na procházky kolem důchoďáku, když tedy zrovna venku není náledí, a na recepci si pak dáváme cappuccino,“ dodal Jan Skopeček pro eXtra.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další články