Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Vánoce se blíží: Tatínek z reklamy na Kofolu Josef Polášek slaví 56 let

Zdroj: Se souhlasem Josefa Poláška
+ Další 2 fotografie
jubileum

Šestapadesáté narozeniny dnes slaví herec Josef Polášek. Kromě divadelních a filmových rolí je českým divákům známý především svým účinkováním ve vánoční reklamě na Kofolu se "zlatým prasátkem".

"A bude mít i ty velký zahnutý zuby nahoru?” Legendární hláška z vánoční reklamy na Kofolu se jistě vybaví leckomu z nás. Spot, ve kterém se tatínek s malou dcerou vydají do lesa tajně si pořídit vánoční stromek, už se stal kultovním. A právě představitel tatínka, herec Josef Polášek, slaví dnes šestapadesátiny.

Polášek není spojený jen s reklamou (kromě Kofoly účinkoval též v reklamě na žvýkačky značky Orbit nebo na Atlas.cz, které režíroval Petr Čtvrtníček), ale ztvárnil i mnoho filmových a divadelních rolí. Na divadelních prknech zazářil například v roli delegáta ve hře Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Ta se po čase stala už kultovní.

Polášek je vzděláním vyučený silnoproudař a po doplnění maturity šel na brněnskou JAMU, kterou úspěšně absolvoval v roce 1994. Mezi jeho kolegy patřili mimo jiné Pavel Liška nebo Tomáš Matonoha. Následně působil v HaDivadle, divadle Husa na provázku a Divadle Na zábradlí.

Z televizních rolí pak ve známost vešel jako Hynek Kupsa v seriálu Vyprávěj, zahrál si také ve Slunečné nebo v právě vysílané Osadě. Počet filmových rolí je také pestrý. Zahrál si například ve snímku Štěstí, Václav nebo Protektor.

Jezdí obytňákem a chová slepice

Herectví se u Poláška promítá i do trávení volného času. Je zvyklý být pořád na cestách, a proto si pořídil obytný vůz. "Před rokem jsme si s manželkou koupili chatu na kolečkách, tedy obytné auto. Má to řadu výhod. U nás herců člověk nikdy neví, kdy budeme mít volno a kdy ne, takže obytné auto je z tohoto hlediska pohotové. A dá se použít i v zimě," uvedl Polášek před rokem pro iDnes.cz a dodal, že nejdál dojel až do poloviny Dánska.

Kromě toho se herec pustil do chovu slepic. "Nejprve jsem byl v tomto směru tak nějak laxní a nakonec to vyřešil kamarád, který mi k svátku přinesl tři slepice. Pak jsem si říkal: tři slepice, to je málo. Takže jsem ještě čtyři dokoupil a hned jsem musel řešit nějaký kurník." prozradil na sebe Polášek s tím, že kohouta pořizovat neplánuje kvůli tomu, že by rušil sousedy.

Související články

Další články