Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vánoce se blíží a je načase se na ně připravit: Těchto 5 kroků vám pomůže vyhnout se stresům a svátky si užít!

A je to tu zase, stres, stres a zase jenom stres.
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Rok se s rokem sešel a už za pár týdnů se na nás z obchodů bude valit vánoční výzdoba a nejžhavější nabídka mikulášských pamlsků. Přestože mají být Vánoce svátky klidu a míru, pro většinu z nás jde spíš o maraton a stresy. Pokud ovšem dodržíte našich 5 pravidel, poprvé si užijete klidu a budete ke stromečku perfektně připravená.

Vánoce se každým dnem blíží a už za pár dní na nás vykouknou první známky nazdobených výloh a nabitých vánočních nabídek. Je tedy nejvyšší čas připravit se na tohle každoroční šílenství a vyhnout se stresovým situacím. Víme, jak se naladit na pohodovou vlnu.

1. Začít s nákupy s předstihem

Většinou nás do stresu dostává strach z toho, že nemáme dostatečné množství dárků pro své blízké, což se dá vyřešit pouze důkladnou přípravou. Pokud tedy půjdete po obchodním centru a uvidíte něco, čím byste svým blízkým udělali radost, nebojte se to koupit. Pokud každoročně nakupujete až v prosinci, není divu, že jste ve stresu.

2. Nenutit se do vžitých stereotypů

Dělejte jen to, co je vám příjemné a v čem se cítíte dobře. Vánoce jsou především o klidu a lásce, a tak pokud se neradi strkáte v davu, nepodléhejte panice a prostě si procházku ke stromu na náměstí nechte ujít. Vánoce budou takové, jaké si je uděláte.

3. Každou vánoční povinnost spojit s příjemnou chvílí

Pokud potřebujete napéct cukroví, nakoupit dárky nebo nazdobit byt, nedělejte to s odporem, ale radostí. Cukroví spojte s holčičím dýchánkem, nákupy se svařákem v ruce a výzdobu bytu s oblíbenou pohádkou nebo filmem, uvidíte, že si nakonec činnosti zamilujete.

4. Nestavět dárky na první místo

Pod stromkem nemusí být tuny drahých dárků, vždyť přece stačí, že si na všechny vzpomenete a připomenete jim to darovanou maličkostí. Nenechte se zahnat do kouta a užívat si moderní model Vánoc. Nikdo vás neodsoudí, když nekoupíte dárky za statisíce, radši si peníze užijte jinak.

5. Na úklid nedbejte

Čtrnáct dní uklízíte kvůli tomu, aby za jeden večer bylo vše zase v nepořádku, stojí to za to? Jistě žijete v čistém domově po celý rok, a tak se na Vánoce nemusíte nějak zásadně zbláznit a proměnit svůj byt ve sterilní prostředí.

Související články

Další články