Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Vánoce na sněhu, nebo na blátě? Meteoroložka prozradila, jaká bude letošní zima

Počasí
Předpovědi počasí na letošní zimu slibují nadprůměrné teploty. Nicméně podle meteoroložky Dagmar Honsové musíme brát sezonní výhledy počasí s velkou rezervou. Podle jejích informací bude letošní zima ve střední Evropě teplotně nadprůměrná s jistotou na 70 procent. Místo sněhu se tak spíše dočkáme deště.

Také jste zvědaví, jaké počasí bude letos v zimě a zda se konečně dočkáme bílých Vánoc? Podle meteorologů se nejspíš dočkáme spíše blátivé zimy s nadprůměrnými teplotami. I když je zima ještě daleko, britské povětrnostní služby mluví jasně.

„V Evropě střední bude letošní zima (prosinec až únor) s pravděpodobností až 70 % teplotně nadprůměrná, a to s odchylkou o 1,2 až 1,7 °C v porovnání s dlouhodobým normálem, který je –1,2 °C,“ uvedla pro eXtra.cz Dagmar Honsová s odkazem na britský Metoffice.

Nejvíc se má teplota odchýlit od běžných hodnot v únoru. Podobné vyhlídky počasí má vedle Metoffice i americká služba NOAA, která předpokládá období od prosince do února teplotně nadprůměrné o 1 až 2 °C.

Hůře než teploty se dají předpovědět srážkové úhrny. „Metoffice dává stejné šance na srážkově nadprůměrnou zimu jako srážkově průměrnou nebo podprůměrnou,“ sdělila meteoroložka.

Výstup NOAA se přiklání spíše k průměrným srážkovým úhrnům, v únoru pak nadprůměrným. Vzhledem k předpokládaným teplotám se bude zřejmě jednat převážně o srážky dešťové, a to zejména v nižších nadmořských výškách. Na povedenou lyžařskou sezonu to tedy moc nevypadá. Dobrá zpráva ale je, že alespoň o srážky nebude nouze.

Mohlo by vás zajímat

Další články