Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Vánoce bez sněhu? Meteoroložka Honsová nastínila, jak bude na Štědrý den

Zdroj: unsplash.com
+ Další fotografie
Počasí
Ještě týden a už tu budou Vánoce. Venku to však tak vůbec nevypadá. Zpočátku prosince to sice vypadalo, že bychom se mohli letos dočkat sněhové nadílky, bílo však dlouho nebylo. Hned první týden sníh napadl a brzy zase roztál. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové, jaké jsou zatím vyhlídky nejen na Štědrý den.

"Týden před Vánoci je Česko bez přírodního sněhu. Až do konce týdne bude panovat inverzní charakter počasí – do Česka bude proudit teplejší vzduch od jihozápadu ve vyšších vrstvách atmosféry, takže na horách bude jasno a teplota v 1000 m se bude pohybovat kolem 3 °C," uvedla pro eXtra.cz Dagmar Honsová z Meteopressu. Podotkla, že v úterý bylo na Churáňově 9,1 °C.

Přechody frontálních systémů očekávají meteorologové až v první polovině vánočního týdne – nízkou oblačnost vystřídá vysoká oblačnost se srážkami – teploty ale půjdou nahoru na 5 až 9 °C, takže sněžit by mělo pouze na vrcholcích hor. Mírné ochlazení přijde na Vánoce a na svátky.

Sníh jen na horách a jak bude na Štědrý den

"Od Vánoc do konce roku bude sněžit v horských oblastech – tam se budou podmínky pro lyžování výrazně zlepšovat," informovala meteoroložka. Honsová nám navíc poskytla aktuální předpověď počasí na Štědrý den, výstupy modelů jsou ale stále dost rozdílné, jak meteoroložka zdůraznila.

Ve čtvrtek na Štědrý den bude oblačno až polojasno, ojediněle déšť nebo přeháňky, na horách sněžení. Ranní teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, při malé oblačnosti 6 °C. Mírný západní vítr.

Související články

Další články