Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Vanilla Ice slaví 53: Propadl drogám a pokusil se zabít, teď vypadá líp než kdy dřív

Vanilla Ice slaví 53: Propadl drogám a pokusil se zabít, teď vypadá líp než kdy dřív
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
NAROZENINY
Americký rapper Vanilla Ice oslavuje své 53. narozeniny. Známý zpěvák toho za svůj život prožil poměrně dost, ovšem možnost udělat díru do hudebního průmyslu promarnil. Jeho hit Ice Ice Baby sice znají snad všichni, podobný majstrštyk už bohužel nikdy nezopakoval. Místo toho bojoval s drogami, měnil hudební styly a hledal sám sebe. Nyní však vypadá lépe, než kdy předtím, tak uvidíme, jestli se jeho vyhaslá hvězda třeba ještě jednou nerozzáří.

Robert Matthew Van Winkle, který si říká Vanilla Ice, se narodil 31. října roku 1967 v Dallasu. Jeho dětství však nebylo nejšťastnější. Otec malého Roberta totiž opustil, když mu byly pouhé čtyři roky, a tak za život poznal několik nevlastních otců.

Vanilla Ice a jeho hit Ice Ice Baby

Ani ve studiu nebyl žádným premiantem, vždyť desátou třídu dodělal až ve svých osmnácti letech. Dále už nestudoval, a tak se musel pustit do práce. Živil se umýváním aut a potom začal tancovat v klubech. Dostal se i do dallaské breakdanceové skupiny Pep Busters, ve které se stal miláčkem publika.

Vanilla Ice miloval hudbu, a tak se mu povedlo vydat i první album s názvem Hooked, to však nesklidilo vůbec žádný úspěch. Vanilla se ale nevzdával a zamířil na trh s albem To The Extreme, které bylo nabité zajímavými písničkami v čele s legendárním songem Ice Ice Baby Ve světě se ho prodalo více než 20 milionů kusů a Vanilla Ice se rázem stal hudebním pojmem. Po jeho boku se dokonce osm měsíců objevovala i královna popu Madonna

Vanilla Ice má tři dcery

Pak si ale rapper naordinoval tříletou pauzu. Když se vrátil na hudební trh, tak měl na hlavě dredy a jiný hudební styl. S tím ale úspěch nesklidil. Stejně jako jeho další alba, a tak Vanillu Ice drží nad vodou jen jeden jediný hit.

Zběsile však nehledal místo jen v hudebním světě, ale i v osobním životě. Bojoval se závislostí na heroinu a dokonce se pokusil o sebevraždu Bývalá manželka Laura Giaritta, se kterou byl spoustu let, mu utíkala za jinými a jemu se život sypal jako domeček z karet. To, co ho stále drží nad vodou, jsou jeho už dospělé dcery Dusti Rain a KeeLee. Vanilla má ale ještě malou dcerku Priscillu, ovšem jméno její mámy není veřejnosti známo.

Dave Franco jako Vanilla Ice

Zajímavého rapperova života se chytli scénáristé Chris Goodwin a Phlillip Van, a tak se na filmový trh chystá jeho životopisný film s názvem To the Extreme - tedy název Vanillova nejslavnějšího alba. Jeho postavu bude ve filmu ztvárňovat herec Dave Franco, jenž je s Vanillou v kontaktu a společně pracují na tom, aby ho zahrál co nejpřesněji.

„Robert je tak milý a inteligentní člověk a byl mi velmi nápomocný při získávání správných podrobností a zasvěcení do informací o jeho životě, které veřejnost zatím nezná,” citoval Dava Franca portál edition.cnn.com.

Vanilla Ice nyní svou pozornost upíná k menším koncertům. A zase změnil hudební styl na metal. Celkově se uklidnil a snaží se žít pohodovým životem na Floridě.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy