Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Vanesska (†5) uhořela ve skříni a její znetvořené tělíčko našli až hasiči: Jak se to mohlo vůbec stát?

tragédie
Pro slovenskou maminku Magdalénu se Vánoce změnily v ohnivé peklo, a to doslova. Ve městě Puchheim v Německu totiž v panelovém bytě tragicky uhořela její pětiletá dcerka Vanessa. Konec roku chtěla oslavit se svojí dcerkou a přítelem Andreasem. Když si před oslavou odskočila na nákup, ještě v tu chvíli netušila, jaká tragédie se zanedlouho stane.

„Dívali se na dokument o mořském světě. Vanesska totiž milovala rybičky, všechny dokonce uměla pojmenovat,“ říká smutně pro slovenský deník Nový čas zdrcená maminka. Malé Vanessce se chtělo čůrat, a tak odešla na záchod.

Andreas si všiml, že Vanessa odešla na záchod a dál se díval na televizi. Za nějakou dobu ucítil silný zápach kouře a následně uviděl plameny, které šlehaly z ložnice. Okamžitě běžel na záchod, aby vzal Vanessku a utekl s ní před ohněm.

Tam ji však nenašel. Prohledal celý byt a malou dívenku nemohl nikde najít. Proto ho napadlo, zda před ohněm neutekla ven. Vyběhl na sídliště, ale Vanessku nenašel. Proto se vrátil zpět do hořícího bytu, ale holčičku opět nenašel.

Plameny se natolik rozšířily, že Andreas musel opustit byt. Když dorazili na místo hasiči a důkladně prohledali byt, našli ve skříni ohořelé tělo malé dívky. Vanessa se pravděpodobně chtěla před plameny schovat a zavřela se do skříně.

Tam ji však Andrease nenapadlo hledat. „Nemohl ji najít ani venku, vrátil se proto zpátky do hořícího bytu. Bohužel ani tam ji opět nenašel,“ popisuje celou tragédii matka. „Při následném ohledání místa učinili hasiči hrozivé odhalení. Pětiletá dívka se před plameny pokusila ukrýt ve skříni, hasiči na místě nalezli její mrtvé tělo,“ popisuje hrůzy mluvčí místní hasičské jednotky Alexander Sabaraj.

„Ukryla se do skříně. Nevíme, jak požár vlastně vznikl, jestli od lampy nebo od zásuvky. Shořelo mi úplně všechno. Na tom ale nezáleží, dcerku už mi nic nevrátí. Byla mým vytouženým děťátkem, moje sluníčko,“ dodala nešťastná matka.

Rodina a přátelé teď vytvořili společně s charitou sbírku, aby mohla Magdaléna svou dcerku pohřbít a postavit se znovu na nohy.

I vy můžete přispět: ZDE.

Související články

Další články