Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vaneska (†7) vypadla z nemocničního okna v Popradu: Zdrcený otec volá do boje právníky

Vaneska (†7) vypadla z nemocničního okna v Popradu: Zdrcený otec volá do boje právníky
Zdroj: profimedia.cz
neštěstí na Slovensku
Ve čtvrtek došlo k velké tragédii v nemocnici na Slovensku, kdy Vaneska (†7) nešťastnou náhodou vypadla z okna v osmém patře. Za zdrcenou rodinu promluvil její tatínek Štefan (46), který se z incidentu nemůže vzpamatovat. Na nemocnici se chystá podat žalobu.

Zdrcený otec Štefan vylíčil, že je naprosto v šoku a jak se chystá postupovat dále. "Nedokážu se z toho vzpamatovat, podám trestní oznámení na celou nemocnici," uvedl pro slovenský deník Nový Čas. "Údajně se měla vyklonit z okna a vypadnout," uvedl ve čtvrtek otec dívky.

Sedmiletou Vanesku, která byla do nemocnice v Popradu převezena kvůli těžkému astmatu, oplakává celá rodina. Dívka byla jednou z 11 sourozenců a pocházeli ze Špišského Štiavniku v okrese Poprad na Slovensku. Vaneska, jak uvedl její starší bratr Štefan (26), byla druhá nejmladší ze sourozenců.

Nemocná maminka nemusí přežít

"Nás za ní nepustili. Nemohli jsme ji vidět, musela být nešťastná a smutná," svěřila se švagrová Renáta deníku. Nejvíce podle rodiny trpí hlavně nemocná maminka Vanesky. "Naše máma je psychicky i tělesně postižená a nevím, jak to přežije," vylíčil starší bratr dívenky.

Jak mohla dívka vypadnout z osmého patra popradské nemocnice, je předmětem vyšetřování. Podle nemocnice k tomu vůbec nemělo dojít. "Je nám to nesmírně líto. Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině i příbuzným. Nevíme, jak mohlo k nehodě dojít, jelikož okna na dětském oddělení jsou proti vyskočení zabezpečená už několik let," sdělila mluvčí nemocnice Sylvia Galajda.

"Z dosud nezjištěných příčin došlo k pádu dítěte z 8. patra. V současné době probíhají procesní úkony. Vzhledem k citlivosti případu bližší informace v této chvíli nemůžeme poskytnout," vyjádřil se mluvčí tamní policie Igor Pavlík.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy