Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Vandalové znovu poničili Karlův most: Nasprejovali tam obří graffiti, čištění už začalo

Zdroj: reprofoto ČT24
Zničená památka
Turisté opět poničili jednu z nejkrásnějších památek hlavního města Prahy. Na Karlův most v neděli nasprejovali tři obří nápisy Kraków + Moscow = Prague. Od pondělního dne po neznámých vandalech pátrá policie. Technická zpráva komunikací hlavního města Prahy (TSK) se už pustila do čištění.

V neděli neznámí pachatelé poničili Karlův most, což je jedna z nejdominantnějších ozdob hlavního města Prahy. Vandalové posprejovali část mostu nacházející se na Malé Straně. K podobnému incidentu došlo loni 15. července, ovšem tehdy se podařilo aktéry chytit přímo při činu.

Policisté se o poškození mostu dozvěděli v pondělí a od té doby se snaží vypátrat, kdo most poškodil. Případ vyšetřují jako podezření na trestný čin poškození cizí věci. Neznámým vandalům se podařilo nasprejovat nápis obsahující tři slova - Kraków + Moscow = Prague.

V úterý Technická správa komunikací hlavního města Prahy oznámila, že už začalo čištění. "Graffiti z Karlova mostu budou dnes minulostí. Nápisy, které neznámý vandal nastříkal na historickou památku o víkendu, už od dopoledních hodin odstraňujeme. Celý proces včetně laboratoře a volby metody jsme díky nastavení procesů na základě loňských zkušeností zvládli za dva dny. Velký dík patří především Galerii hlavního města Prahy a také Odboru památkové péče MHMP a Národnímu památkovému ústavu," uvedla TSK Praha.

Související články

Další články