Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Vandalismus největšího kalibru: Cizinec popsal sochu na Karlově mostě arabským nápisem

Nehorázný vandalismus!
Někteří lidé si opravdu neváží ničeho. V sobotu podle informací policie poškodil osmačtyřicetiletý cizinec sochu svatého Františka na Karlově mostě v Praze. Policie zveřejnila fotky poškozené památky. Vandal napsal na sochu zelenou fixou arabským písmem "svatý František". Nyní je v rukou policie.

Policie celý případ vyšetřuje jako podezření z trestného činu poškození cizí věci sprejerstvím. Informoval o tom server Tyden.cz. Mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová uvedla, že strážníky upozornili dva mladí cizinci, kteří viděli vandala.

Ti policii sdělili, že viděli neznámého muže, jak čmárá fixou na sochu svatého Františka. Hlídka podezřelého muže dostihla, ztotožnila a doprovodila jej zpět k poničené soše. Na místě osmačtyřicetiletý muž vyndal z kapsy zelený fix a k činu se tím pádem doznal.

Strážníci cizince zadrželi a předali hlídce Policie ČR k dalšímu opatření. Ničení pražských památek není bohužel nic neobvyklého.

Mohlo by vás zajímat

Další články