Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Vandalismus na Gottově hrobě: Zdevastovaný trávník, záplava svíček a střepy

Zdroj:
+ Dalších 42 fotografií
EXKLUZIVNĚ
I den před silvestrovskou nocí proudí davy lidí uctít památku legendárního zpěváka Karla Gotta (+80). U jeho hrobu na Malvazinkách zapalují symbolické svíčky. Od 21 prosince, kdy byl hrob Mistra zpřístupněn veřejnosti, přišly tisíce lidí. A podle toho to u hrobu Mistra vypadalo. Správa hřbitova musela den před Silvestrem provést velký úklid kvůli obrovskému množství svíček, ale i rozbitých skleněných krytek... Na místě se mluvilo doslova o vandalství.

Kolem hrobu Karla Gotta se v pondělí ráno takřka nedalo projít Množství svíček, které lidé umístili nejen na kamenné desce, ale i v okolí hrobu, by se dalo jen těžko spočítat. Správa hřbitova tak musela zasáhnout. "Musíme provést úklid, protože lidé nepřestávají u hrobu Karla Gotta zapalovat svíčky a umisťovat různé vzpomínkové předměty. Výsledkem tedy bylo riziko požáru, ale některé z nich byly i rozbité a kolem hrobu je velké množství střepů," řekl eXtra.cz správce hřbitova, který si povzdechl nad tím, že další úklid je opět čeká.

"Za dva dny to bude vypadat stejně. Lidé si neuvědomují, že množstvím svíček, které někdy vzplanou, poškodili trávník. Když to řeknu jinak, jde téměř o vandalismus," dodal správce hřbitova.

U hrobu hořelo

Už den před Štědrým dnem podobný průšvih správa hřbitova musela řešit. Na jednom z míst, kam lidé umisťují svíčky, vznikl menší požár, který byl naštěstí uhašen. Nechal ale po sobě památku v podobě vypáleného kruhu na nově vybudovaném trávníku. „Ty svíčky, které hořely, byly následně odklizeny. Tedy to, co z těch svíček zbylo. Samozřejmě místo občas kontrolujeme, protože lidé tam zapálili velké množství svíček,“ řekl eXtra.cz zaměstnanec hřbitova na pražských Malvazinkách.

Lidé by tak měli Mistrovu památku uctít s rozumem. Nejenže záplava svíček u jeho hrobu je nevzhledná, ale je i velmi riziková a hrozí, že případným ohněm by Gottův hrob mohl být poškozen.

Související články

Další články