Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Válka vleků: Rozhněvaní lyžaři se bouří proti nařízením, Česko se rozdělilo na dvě iglú

Zdroj: Facebook SKI areál Čenkovice
OPATŘENÍ
Před pár dny televize Nova ve svých večerních zprávách odvysílala reportáž o skiareálu, který i navzdory vládním opatřením otevřel. V reportáži rozhněvaní lyžaři a obsluha vleku napadli televizní štáb. K situaci se na sociální síti vyjádřil i pracovník areálu, který byl jedním z těch, kdo štáb napadli. Lidé v komentářích píší slova uznání i kritiky.

Televize Nova odvysílala reportáž, v níž její štáb vyráží do lyžařského střediska Čenkovice, které mělo být navzdory vládním opatřením otevřeno. Reportér Petr Brzek se však se štábem dočkal nemilého přijetí. Kameraman natáčel lyžařský vlek v provozu, když v tom ho jeden z pracovníků požádal, aby nic nenatáčel. Reportér se s vlekařem pokoušel komunikovat, ten ale štáb podrážděně a rychle vykázal. Po chvilce se k rozhněvanému muži přidal i dav lyžařů a společnými silami štáb vytlačili pryč. Nedlouho nato pak na místě zasahovali policisté.

Ski areál Čenkovice na svých facebookových stránkách uveřejnil video reakci na celou nastalou situaci. „S panem reportérem Brzkem mám takové zkušenosti, že před osmi lety – jako lyžařský inspektor – o mně natočil tak tendenční reportáž, že jsem s ním už absolutně nechtěl točit další věci,“ tvrdí muž, který v televizní reportáži napadl štáb. „Několikrát jsem ho vyzval, že stojí na soukromém pozemku – a že si nepřeji, aby tam točil,“ doplňuje.

„Na tom svahu, na Bukový hoře v Čenkovicích, bylo z deseti lyžařů osm dětí, který teď místo toho, aby dýchaly čerstvý ozon, sedí doma v panelácích a mastí prsty po iPadech,“ pokračuje pracovník a na konec videa dodává, že za půl roku jsou volby a je šance situaci změnit.

V komentářích pod vyjádřením lyžařského areálu se najdou zástupci, kteří obhajují otevřený areál, ale i televizní štáb. „Moc děkujeme, že náš prcek mohl konečně zkusit s nadšením lyže i s vlekem!“ nebo „Držte se! Doufám, že se všichni vlekaři spojíte a spustíte,“ píší příznivci otevřeného areálu. „Nikoho nehodnotili, neodsuzovali, natáčeli pouze to, co se skutečně děje… Jak tedy mají média fungovat?“ začíná svůj komentář jeden ze zastánců televizního štábu a dokončuje ho s tím, jestli by si snad měla média dávat anketu, o čem smí a nesmí informovat.

Související články

Další články