Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Válka v rodině Karla Svobody: Syn si měl vydupat, aby vdova Vendula nesměla na vzpomínkový koncert. Pořadatelé promluvili

Petr Klein Svoboda, Oldřich Lichtenberg a Vendula Pizingerová.
Zdroj: herminapress / koláž eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
KONFLIKT

V úterý se v Divadle Broadway konal koncert s názvem Karel Svoboda 85, v němž umělci vzdali hold kamarádovi a hudebnímu skladateli k jeho nedožitým půlkulatinám. Chyběla však Vendula Pizingerová. Kolují zvěsti, že pořadatelům kvůli ní dal nůž na krk syn Petr Svoboda, který vdovu silně kritizuje a nemůže jí přijít na jméno. Co eXtra.cz na tato tvrzení sdělil on i ti, kteří koncert připravili?

Vendula Pizingerová vs. Petr Svoboda: Příkoří, nebo nedorozumění?

Vzpomínkový koncert v Divadle Broadway se mimořádně povedl, dojetí bylo cítit na každém kroku. Někteří se ale možná podivovali, kde vězí Vendula Pizingerová. Ta je sice už pěknou řádku let znovu vdaná, ale podobných událostí ohledně Karla Svobody se většinou snažila zúčastnit.

„Nepřál si ji tam syn Karla Petr Svoboda. Přišel za pořadatelem s tím, že buď on, nebo ona. Že s ní na jedné události nebude,“ tvrdí zdroje eXtra.cz.

Je pravda, že Petr nedávno vydal rozsáhlou knižní monografii Žít, která je sice především o pozitivních aspektech života Karla Svobody, ale nevyhýbá se ani kontroverzím ohledně drtivé kritiky Venduly.

Petr Svoboda v ní například tvrdí, že jeho otec se chtěl s Vendulou rozvádět, neměl na to už ale prý sílu. Někteří sdílejí jeho v uvozovkách nenadšení pro Pizingerovou, spousta lidí ale potomka hudebního kouzelníka kritizuje s tím, že i kdyby jeho slova byla stokrát pravdivá, mají si s „macechou“ špinavé prádlo vytřídit doma a nevytahovat negativní historky na veřejnost.

Producent koncertu: Proč nepozval Vendulu

Jestli jsou slova o zákazu Petra pro účast Venduly na koncertě pravdivá, jsme ověřovali i přímo u jednotlivých zainteresovaných.

Petrovi bylo žinantní vůbec na takové nařčení jakkoli reagovat. „Nezlobte se, ale k tomu se mi nechce dávat jakýkoli komentář,“ omluvil se a zavěsil.

Provozovatel Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg nebyl o moc sdílnější. „K tomu se fakt nechci vyjadřovat. Jsem rád, že se koncert povedl. Ale je asi v pořádku, když tam ze znesvářené rodiny byla jen část. Jinak to nechci nijak komentovat,“ prohlásil pro eXtra.cz. Vendula již před časem uvedla, že se ke knize ani Petrovi nechce už nikdy vyjadřovat.

Jan Kopečný na vzpomínkovém koncertě na Karla Svobodu:


Není to ale poprvé, kdy ji pořadatelé "vyštípali". Už před pěti lety něco podobného podle deníku Aha! učinilo i Hudební divadlo Karlín.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy