Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Válka syna Karla Svobody a macechy Venduly Pizingerové: Patřím sobě, říká ona

Vendula Pizingerová se vyjádřila k událostem okolo ní.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 13 fotografií
reakce

Kniha o Karlu Svobodovi způsobila pořádný poprask. Petr Klein Svoboda, syn významného hudebníka, chtěl zmapovat celý život svého tatínka. Část monografie věnoval i Svobodově manželství s Vendulou Pizingerovou, na které nenechal nit suchou. Ta se nyní k situaci, která se okolo ní děje, vyjádřila na sociálních sítích. 

Nejstarší syn Karla Svobody Petr vydal knihu s názvem Žít – Karel Svoboda. Tato publikace vzbudila řadu kontroverzí, a to zejména kvůli pasážím, které se věnují hudebníkově manželství s Vendulou Pizingerovou, která se stala terčem ostré kritiky. Ačkoliv se doposud nechtěla k událostem okolo ní vyjadřovat, nyní na sociálních sítích prolomila hradbu mlčení.


"Jsem našla tuhle starou fotku, na ní už jsem byla vdaná a byla i matkou. Ale zároveň jsem byla nepopsaným listem… z povrchu jsem chtěla vklouznout dovnitř, tak abych zapadla! Dnes už vím, že vůbec nevím, kam jsem chtěla patřit, ale vím proč," píše ke staré fotografii z dob, kdy byla vdaná právě za Karla Svobodu.

Vendula Pizingerová se stala terčem ostré kritiky

"Zkušenosti prožité na vlastním těle jsou jen Vaše a po těch dlouhých letech vím, že se nemůžu nechat spoutat okovy veřejného mínění. Trvalo to. Patřím sobě a svým dětem… těm, co mě rádi vidí. Podceňovala jsem spousty věcí. No jo no. Jiný úhel pohledu někdy stačí," podělila se s fanoušky o své uvědomění, ke kterému postupem času došla.


Není divu, že slova, která se píší v knize, Vendulu zasáhla. „Smrt malé Klárky zcela změnila dynamiku mezi Karlem a Vendulou. Karel se uzavírá sám do sebe a tráví více času v Jevanech. To, co on řeší samotou a občasnými milenkami, Vendula řeší alkoholem a tráví čas mimo dům,“ stojí v knize, jak napsal Blesk.

Reakce veřejnosti byly různé. Na jedné straně se objevili tací, kteří Vendulu bránili zuby nehty, a to i s tím, že i kdyby vše v knize byla pravda, je to stará záležitost a „nevlastní syn“ Petr měl podle nich raději mlčet. Na druhé straně se objevila i skupina jedinců, kteří s obsahem knihy zcela souzní.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy