Makarenko změnila název své soutěže po 9 letech od doby, co pořádá soutěž krásy, o které nebylo moc slyšet. Až teď se o její změnu názvu začala zajímat média. A to zejména kvůli tomu, že změnu z Miss Face na Miss Czech Republic mohou někteří brát jako kopii projektu, která má tradici a je jistým úhlem pohledu „dítětem“ legendárního Miloše Zapletala.

Půvabná Eva Čerešňáková (31) se k věci postavila po svém. Po prostudování záměru Taťány Makarenko začala šéfka České Miss jednat celkem svižně, když se obrátila na soud. „Taťána Makarenko začala od ledna letošního roku pro svoji soutěž Miss Face neoprávněně užívat název Miss Czech Republic. Naši právní zástupci tuto situaci intenzivně řeší a v této souvislosti již podnikli příslušné právní kroky včetně podání soudní žaloby. Rovněž připravují žaloby na náhradu škody, neboť svým jednáním se paní Makarenko dopouští mimo jiné také porušování předpisů v oblasti nekalé soutěže, když zcela vědomě a úmyslně se tímto svým označením snaží klamat veřejnost i obchodní partnery. Navíc její název porušuje také práva k ochranné známce Miss České republiky, která je řádně zaregistrována a chráněna, jelikož Miss Czech Republic je pouze anglickým ekvivalentem této platné ochranné známky. Aktivně podnikáme právní kroky a dále se již k této věci nebudeme vyjadřovat,“ uvedla Čerešňáková, která se na věc dívá tak, že Makarenko svým jednáním může poškodit tradiční značku. A přiznejme si, komu by se to líbilo…

Vnadná Makarenko, která randí s exmanželem Vlaďky Erbové – hokejistou Zdeňkem Bahenským – situaci vysvětluje po svém. A to tak, že o poškození značky České Miss nejde. „Používám označení, která mám registrovaná jako ochranné známky. Používáme kombinované označení, které se skládá nejen ze slovního prvku, ale zejména z obrazového prvku,“ míní ředitelka soutěže Taťána Makarenko a pokračuje: „Neporušuji žádná ustanovení o nekalé soutěži. Aby se vůbec mohlo o nekalou soutěž jednat, je nutné porušit všechny podmínky, které zákon s nekalou soutěží spojuje. Ani jednu z těchto podmínek jsem neporušila, má označení jsou všechna originální, fantazijní a nezaměnitelná a veřejnost si je spojuje s mou soutěží. Není v mém zájmu, aby má označení byla zaměnitelně podobná se současně neúspěšnou soutěží, která svou slávu získala v minulosti díky lidem, kteří se jí již vzdali, prodali ji nebo od ní odstoupili, to by pro mne nemělo žádný význam. Vytvořila jsem soutěž, která má svou historii, je stabilní, má jediného a stále stejného majitele (mou osobu), své vítězky, které jsou úspěšné na světových soutěžích a dobře reprezentují Českou republiku. Letos startuji již devátý ročník a těším se, že bude opět úspěšný,“ dodala.

Celý spor bude mít zřejmě pořádnou dohru. Ovšem mnozí se ptají, proč měla Makarenko potřebu měnit název soutěže, pokud tvrdí, že je její soutěž několik let úspěšná a respektovaná nejen v Česku, ale i v zahraničí.