Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Válka režisérů: Karel Janák okupuje vánoční pohádky, stěžuje si se smíchem Jiří Strach

+ Dalších 11 fotografií

Jiří Strach měl tu čest spolupracovat s Jiřinou Bohdalovou. Režíroval totiž film Svatá, kde se legendární herečka objevila v hlavní roli. O tom, jaká byla spolupráce se stálicí českého showbyznysu a že věk skutečně není žádným limitem, se Jiří rozpovídal v rozhovoru pro eXtra.cz. 

Dvaadevadesátiletá Jiřina Bohdalová natočila další film. Konkrétně se jedná o drama Svatá, kde ztvárnila hlavní roli ženy ve vyšším důchodovém věku. Vzhledem k hereččině skvělé formě jí pro tento snímek dokonce musely maskérky přidělávat vrásky. O spolupráci s nestárnoucí legendou se rozpovídal režisér Jiří Strach.


"Když ji člověk vidí v jejích 92 letech na place, co ona je všechno schopna odehrát, tak si skutečně uvědomíme, že věk není limitem. Důležité je, co ta duše všechno nasbírá, všechny křivdy a lásky. Když to tělíčko a hlava funguje, tak ten herec je schopný to odevzdat. A to je naprosto senzační," popisoval Strach při příležitosti tiskové konference České televize k představení jarního programu.

Jiřina je stále ve formě. Během celého natáčení se objevil pouze jeden malý zádrhel. "Jeden den jsme museli odložit, protože bylo neskutečné vedro a my jsme měli natáčet scénu v autě. To jsem si říkal, že to odpískám, protože přeci nezabiju Bohdalku a mám rozum. To byl jenom takový drobný zádrhel," vysvětluje Jiří.

Jiří Strach si stárnutí nepřipouští

Natáčení si Bohdalová skutečně užila. "Poslední natáčecí den jsem zastavil celé natáčení a chtěl jsem něco říci. "Dámy a pánové, já bych vás chtěl jenom upozornit, že na tomto natáčení Jiřina Bohdalová jedinkrát nekřičela." Nastalo ticho a ozvala se Bohdalka: "Protože jste mi k tomu nedali příležitost!" Takže to bylo skvělé," podělil se o svou vtipnou historku z natáčení.


V budoucnu by si Jiří Strach chtěl zrežírovat i nějakou pohádku. Ovšem má velkého konkurenta: "On mě ten Karel Janák tam nechce pustit. Až jednou Karel Janák řekne dost, že už bude dělat něco jiného, tak potom se možná Strach dostane opět k vánoční pohádce," říká s humorem. "Já mu to fakt přeju a na jeho vánoční pohádku se už teď moc těším," dodává.

Úspěšný režisér a představitel pohádkového Lotranda oslavil letos své 50. narozeniny, stárnutí si ovšem nepřipouští. "Já jsem ani nestihnul zaznamenat, že mi je 50. A doufám, že to nezaznamenám dalších 25 let. Raději pořád zůstanu tím klukem, tím Lotrandem. Já nechci být opravdu žádným kmetem, žádným staříkem," zakončuje s úsměvem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy