Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Válka rapperů plná špíny: Přátelství Rytmuse a Separa tímto oficiálně končí

Slovenští rappeři Rytmus a Separ.
Zdroj: profimedia / koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
válka

To, co teď nejvíce rezonuje českým a slovenským instagramovým světem, je "válka rapperů", v čele se Separem (35), Rytmusem (45) a Egem (38). Do veřejného obviňování a vzájemného házení špíny na sociálních sítích se pustili po recenzích svých alb. Podle Rytmuse vyvolal válku Separ, který měl svým vyjádřením pomluvit tvorbu Ega a dalších umělců. Tahle slova si Separ nenechal líbit, z vyhrocené kauzy je zklamaný, ale dostalo se mu konečně pravdy. "Nerozumím, proč jsme si hráli na kamarády, když máš na mě takový názor. Když začnu mluvit o číslech, zvedne ti žaludek, že se daří i někomu jinému než tobě. Naše přátelství končí," vzkazuje.

První kulku, který vyvolala mezi rappery spor, měl podle Rytmuse vystřelit sám Separ poté, co vyšly na jednom internetovém webu recenze na jejich alba, kdy zkrátka jedno muselo vyjít jako "nejslabší", ač na jiné a uznávanější platformě je zase naopak tím nejoblíbenějším.

"Hned potom začal Michael (Separ) kopat kolem sebe a veřejně házet špínu na Michala Straku alias Ega. Když si na nás za posledních dvacet let někdo zasedl, bylo to jen kvůli tomu, že jsme nejúspěšnější v každé době. V životě, i kdybych se cítil nejvíc ukřivděný, bych si nedovolil osočovat veřejně druhou skupinu. To mi připadá slaboduché, my jsme nadmíru spokojení a nebudeme na nikoho vytahovat hovna o inspiraci a podobnosti," vyjádřil se Rytmus k původnímu vyjádření Separa, který chtěl po recenzích pouze otevřít téma kopírování a flow.

Naše přátelství tady končí, vzkázal Separ Rytmusovi

Na slova Rytmuse Separ zareagoval na Instagramu následovně. "Dva roky po sobě jsem nejposlouchanější Slovák, dlouhodobě tu máme nejlepší koncerty a fanouškovskou základnu. Vůbec mě nebere, že jste prodali o pár tisíc alb víc, když mám o pár milionů streamů každý rok víc. Není to o porovnání kokotů, ale o tom, že se Ego pochválí, že přepisuje americké flowy do slovenštiny, a ještě to nazve profesionálním songwritingem. Tebe Rytmusi absolutně nechápu, proč mě voláš na alba, když mě evidentně dlouhodobě nemáš rád. Podle toho, co jsem zjistil, tady asi naše "přátelství" končí. Těšilo mě, ať se vám daří do nekonečna a ještě dál."

Pravdy, která ukazuje, že pro Rytmuse není Separ žádným "bráškou," jak ho několikrát ujišťoval, se mu dostalo v dřívějších veřejných vyjádřeních rappera Ega.

"Potvrdil mi, že ta popichování poslední roky byla neustále o mně. Nikdy jsem nic neřešil veřejně, vždy jsem ti napsal soukromou zprávu s tvou odpovědí: to není o tobě, bráško. Teď se ukázalo, že to o mně bylo. Mám zprávy od několika lidí, ve kterých do mě systematicky jebeš a navádíš je proti mně. Nerozumím, na kterou piču jsme si hráli na kamarády, když máš na mě takový názor," říká Separ se slovy, že Rytmus nedokáže překousnout, když se daří i někomu jinému než jemu samotnému.

Přej a bude ti přáno

"Když se vám něco podaří, úspěchy se můžete pochlubit na internetu, ale když tohle udělám já, jsem kokot. Nevidím tu logiku. Pak když začnu mluvit o číslech, tak ti zvedne žaludek, že se daří i někomu jinému než tobě. Dobřej a bude ti dopřáno. Jsem z vás fakt vyřízený. Čtyřicetiletí chlapi se chovají jak patnáctileté piče."

Na Separův výrok Rytmus opět zareagoval v několika příspěvcích, kde Separa také varuje, ať neotevírá téma manipulací, protože i on sám měl jednoho nejmenovaného interpreta zmanipulovat. "Přitáhl sis ho k sobě a nadával jsi na nás, že se nám nedaří a že ho ojebeme. Tohle téma neotevírej nebo neskončíme. Na takové kauzičky jsem zvyklý. Nesnižujme se na takovou úroveň. Ty nás začneš veřejně pomlouvat a ještě začneš demagogicky hrotit situaci, že jsi s námi skončil," dodává Rytmus se slovy, že má u něj stále každý dveře otevřené.

Finální vyjádření?

Separa ale Patrikovo zastrašování nijak nerozhodilo. "Původně jsem chtěl jen otevřít téma kopírování a flow a tím to uzavřít. Nějaké bububu na mě nezkoušejte, protože já jsem spal v jedné posteli s rakovinou, mě vaše přijebané pocity nijak neštvou," dodává podle statistik nejposlouchanější slovenský rapper Separ se slovy plnými podpory, které se mu dostává nejen od fanoušků, ale také od známých umělců, kteří tvoří ve stejných vodách.

"Válka rapperů" vyvolala zejména na Instagramu velký rozruch a už o ní dokonce vznikají vtipné memy. Zda bude tahle "telenovela", jak ji nazvali fanoušci, pokračovat, je otázka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy