Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Válka proti kouření: Ve Švédsku si nezapálíte ani venku před hospodou

Zdroj: Facebook
Boj s drogou
Zákaz kouření v restauracích platí v mnoha evropských státech. Ve Švédsku jdou ještě dál. Tam si nezapálíte už ani před hospodou. V pondělí ve skandinávské zemi vstoupil v platnost poměrně revoluční zákon.

Kouřit se od pondělí nesmí ani na dalších veřejných místech. Podle švédského zdravotnického úřadu jde o nový tabákový zákon, který je považován za důležitý milník v boji za veřejné zdraví. Principem zákona je snaha, aby došlo ke snížení počtu nejen kuřáků aktivních, ale i těch pasivních.

Zapálit si cigaretu v restauraci nemohou lidé ve Švédsku již několik let, nyní se zákaz rozšířil i na prostranství před restauracemi. O novém zákoně informovala agentura DPA. Kromě prostranství před hospodami si nově nesmějí Švédové zapálit cigaretu ani na veřejných hřištích, zastávkách autobusů, nástupištích na nádraží a některých dalších místech.

Vláda premiéra Stefana Löfvena si vytkla za cíl, aby se Švédsko do roku 2025 stalo nekuřáckou zemí. Je vidět, že ve Švédsku vzali boj s tabákem opravdu vážně.

Související články

Další články