Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Válka prezidentů kvůli Brigitte (66): Brazílie se jí pošklebuje, Francie zuří

+ Další 3 fotografie
SPOR
Francouzský prezident Emmanuel Macron (41) se v pondělí vyjádřil o svém brazilskému protějšku Jairovi Bolsonarovi jako o extrémně neuctivém. A to poté, co se jihoamerický vůdce zjevně vysmíval státníkově manželce Brigitte Macron v příspěvku na facebooku.

Francouzská média informovala, že brazilský prezident Bolsonaro komentoval na Facebooku koláž jednoho z uživatelů. V ní je srovnáván vzhled manželky brazilského prezidenta s francouzskou první dámou. Pointou příspěvku, na kterém je Macron (41) s manželkou Brigitte (66) a Bolsonaro (64) s manželkou Michelle (37), je narážka, že Macron žárlí.

„Už rozumíš, proč Macron Bolsonara pronásleduje?“ je uvedeno na obrázku. Brazilský prezident z ověřeného účtu příspěvek komentoval slovy: „Neponižujte toho chlapíka…haha,“ píše CNN.

Následně Macron v reakci na komentář uvedl: „Jde o nesmírně neuctivý komentář vůči mé ženě,“ řekl Macron, když hovořil v pondělí na summitu G7 ve francouzském Biarritzu. „Co na to mohu říct? Je to smutné. Je to smutné pro něj i pro Brazilce. Myslím, že Brazilky se teď stydí za to, co jejich prezident udělal. Doufám, že brzy budou mít prezidenta, který se na tu práci hodí.“

Mezi oběma státníky to již delší dobu vře. Macron nedávno brazilského prezidenta obvinil ze lži, když v červnu slíbil, že bude bojovat s klimatickými změnami. A minulý týden pohrozil sankcemi kvůli zjištění, že Brazílie je málo činná v boji s požáry v amazonském pralese. K věci zároveň dodal, že skupina G7 uvolní na hašení požárů v amazonském pralese finanční pomoc 20 milionů dolarů – v přepočtu přibližně 465 milionů korun.

V reakci Bolsonaro následně na sociální síti Twitter uvedl, že se neztotožňuje s útoky francouzského prezidenta, jehož představa o záchraně Amazonie může vyústit ve skutečnost, že se s Brazílií bude zacházet jako s kolonií.

Mohlo by vás zajímat

Další články