Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

VÁLKA PO SMRTI Věry Bílé (†64): Dva pohřby, podezření z vydělávání na mrtvé a napadení!

Zdroj: profimedia
+ Dalších 14 fotografií
PIETA
To jsou ale nedůstojné tahanice! Po smrti romské zpěvačky Věry Bílé (†64) se ze všech stran vyrojilo mnoho jejích údajných kamarádů a taky bližších či vzdálených příbuzných, kteří se nějak chtějí podílet na jejím pohřbu a prezentovat se v médiích. A různé strany se také podle informací eXtra.cz obviňují z podpásovek včetně kšeftů kolem posledního rozloučení.

Na jedné straně stojí rodina v čele s bratry nebo s bývalou dvorní kapelou Věry Bílé Kale. Ti všichni obviňují protagonisty chystaného návratového turné zpěvačky z toho, že si na ní jen chtěli přiživit popularitu a že jejich tlak na Věru mohl stát za její smrtí.

Druhý tábor naopak zase prohlašuje, že Věra Bílá vlastní rodinou opovrhovala, Kale nesnášela a že to oni chtějí na smrti zpěvačky nechutně vydělat.

Zneužití peněz

„Rodina začíná využívat situace. Údajně už vyhlásili sbírku, že na tom jsou špatně, a budou z toho profitovat. Na ten pohřeb je třeba už vybráno a teď už jde ostatní jen jim,“ zlobí se Milan Kroka, který s Bílou a Bendigem natočil nedávno i klip.

„Milan Mikulič, synovec Věry, mi říkal, že někdo už pohřeb zaplatil. Pro ně je to příležitost, jak se zviditelnit. To mi vadí. Přesto prý pořádají sbírku. Je to svinstvo. Podle mého názoru neproběhne pohřeb tak, jak by si Věra přála. Vím, jak reagovala na své bratry a na Kale, nemohla jim přijít na jméno. A hostina, kterou plánují poté, není důstojná a Věra by ji nechtěla. Měla by zaznít jen cimbálovka na pohřbu a konec,“ přisadil si dokonce Věřin poslední manažer Robert Horváth. Zajímavé je, že i přes jeho slova nechala rodina na parte vytisknout kromě příbuzných právě i Kale.

Synovec, který bratrům pomáhá s organizací pohřbu, to ale odmítá. „To není pravda. Nic takového jsem neřekl. Nikdo pohřeb nezaplatil. Co jsem slyšel, bratři a sestry na smrti sestry nechtějí profitovat. Aspoň tak já to pochopil. Pokud bych zjistil, že na tom vydělat chtějí, tak beze mě. Transparentní účet se bude teprve zakládat. Bude se z něj platit pomník od romské sochařky žijící v Americe. A co se týče té hostiny, přijedou i lidé z Německa nebo ze Slovenska. Bude tam kafe, pivo, limonáda a guláš, nic honosného,“ brání se Mikulič, který odmítá, že sám by měl touhu se nějak zviditelňovat.

Dva pohřby

A přidal střelu do řad druhé strany. „S tím turné se chtějí zviditelňovat na Věře. Odehrají ho i bez ní a už mi volali lidé, že se jim to nelíbí. Věra si před smrtí stěžovala, že ji přípravy zmáhají. To nevěděli, že je vážně nemocná?“ myslí si.

„Už jsem taky slyšel, že se na její památce chceme zviditelnit. Ale nikdo nechápe, že to byl comeback Věry. Strašně se těšila na jeviště,“ brání se Kroka, který v pátek na turné s Horváthem a Bendigem vyjede i přes smrt Věry Bílé.

Kromě těchto tahanic jsme se dozvěděli i o hádkách uvnitř samotné rodiny. Ty byly tak vášnivé, že v jednu chvíli se dokonce uvažovalo o dvou pohřbech. „Rodina se ze začátku hodně dohadovala. Víme všichni, že Věra byla sama, všichni na ni kašlali a teď najednou ze sebe lidé z rodiny dělají spasitele,“ přidává znechuceně Milan Kroka.

Fyzické napadení

A došlo prý i k fyzickému útoku!

„Rodina se po její smrti chytla. Na ubytovnu přišli její bratři a ze strany jednoho z nich došlo možná trošku k napadení snachy. Šlo spíš o strkanice. Do toho se zapojila i vnoučata Věry, protože bránila maminku. U Romů to v takhle emotivní vyhrocené situaci není nic překvapivého. Oni nechtěli, aby Simona pohřeb řešila. Jsou na ni naštvaní za to, že má podle nich podíl na smrti svého muže, syna Věry. Nemají ji rádi,“ dodal Robert Horváth.

Podle všech těchto slov to vypadá, že přes smutný odchod Věry Bílé bude mezi lidmi, kteří ji obklopovali, ještě hodně dusno!

Související články

Další články