Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

VÁLKA O SLEPICE: Těhotná Ewa Farna bojuje za práva nosnic, přidejte se!

VÁLKA O SLEPICE: Těhotná Ewa Farna bojuje za práva nosnic, přidejte se!
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 29 fotografií
vejce
Ačkoliv Ewu Farnou (25) momentálně čeká řada vystoupení a její porod se nezadržitelně blíží, vytížená zpěvačka si udělala čas na to, aby na svém instagramovém profilu přispěla k dobré věci. Společně se svou plyšovou slepicí, kterou pojmenovala Alšounka, začala bojovat za práva nosnic žít i mimo klec.

Ewa Farna je žena, která stíhá více věcí najednou. Kromě toho, že ji chvíli před očekávaným porodem čeká ještě řada vystoupení a následně i příchod dítěte, rozhodla se, že své fanoušky na Instagramu pobídne k tomu, aby pomohli dobré věci. Ke snímku, na kterém pózuje s vajíčkem a s plyšovou slepicí, připsala prosebný vzkaz.

Těhotná zpěvačka žádá své fanoušky, aby dopomohli ke zrušení klecového způsobu chovu slepic. "Čau, my Vás tady se stylovou kámoškou Alšounkou zdravíme, dneska se každá s tím svým 'vajíčkem' vyfikla a šíříme důležitou věc. Je tady šance legislativně zakázat to nejhorší, tedy klecový způsob chovu, ve kterém denně trpí 5 milionů slepic," začíná svou řeč Ewa. „Díky bohu, že slepice existují - já osobně si dám totiž vajíčka ráda a proto dbám na jejich původ, domů kupuju farmářská z volného chovu. Nejen, že tak podpořím poctivé české farmáře, ale taky vím, že to, co jím, má nějaký přirozený původ, neprotrpěnou minulost a prostě tedy i jinak chutnají. No holt, kdybyste to nějak cítili podobně, podepište petici na zakazkleci.cz,“ dokončuje zpěvačka, která nechce nechat trpět zvířata, která jí dávají jídlo.

Abyste i vy sami věděli, jaká vejce kupujete, stačí se zorientovat ve znacích na skořápkách. Pokud je na skořápce 0, jde o vejce z ekologického chovu. Číslo 1 znamená, že vejce pochází od slepic žijících ve volném výběhu. Vejce označená číslem 2 pochází z chovu v halách a ta, která jsou označená číslem 3 pochází z chovu klecového, proti kterému Ewa Farna bojuje.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy