Konkrétně v Nitře se nachází koupaliště, kam moc Čechů v budoucnu asi moc nezavítá. Proč? Jeden český páreček si takhle vyrazil k bazénu s tím, že si přinesl oběd s sebou. Řízky, jak jinak. A někdo jim je během jejich nepozornosti sprostě ukradl. Muž se ženou neváhali a zavolali na zloducha tamní policii. Jak krádež řízků dopadla, jsme se bohužel nedozvěděli.

Co ale mohlo leckoho překvapit nebo naopak nepřekvapit, byla řada nelichotivých komentářů pod příspěvkem Policie SK na ty dva okradené. Nedočkali se však jen komentářů hanlivých, ale i bránících jejich osoby.

„Nechat něco nezamknuté je normální. Nenormální je vzít si něco, co ti nepatří,“ tvrdí řízkoobránce. „Však oni mají plnou ledvinku paštik a rohlíků, tak ty ukradené řízky rozdýchají,“ napadá je druhý komentář, ale i ostatní. „Jsem zvědavý, jak se k tomu postaví prokurátor. Chci vědět, zda vezme pachatele do vazby.“ Zdá se, že Slovensko je spíše posměváčkem, kdežto Česko za svými krajany stojí.

Je otázkou, jak byste se k takové situaci postavili vy sami, pokud by se vám skutečně stalo, že by vám někdo ukradl oběd? Umíte si to představit? A jak byste se zachovali? V určitou chvíli je totiž úplně jedno, zda jste Čech nebo Slovák.