Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Válka o prezidenta: Rytmus a Jasmina jsou tým Pellegrini, Kucherenko kope za Korčoka

Rytmus společně s partnerkou Jasminou.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
volby

Ve slovenském rybníčku známých osobností to pořádně vře. Důvodem je to, že několik známých tváří podpořilo těsně před druhým kolem prezidentských voleb kandidáta Petera Pellegriniho. Mezi osobnostmi byl třeba rapper Rytmus s partnerkou moderátorkou Jasminou Alagič či influencerka Zuzana Plačková. Po vlně nevole, která se snesla na jejich hlavy, se někteří z nich rozhodli reagovat na sociálních sítích. Za protikandidáta Ivana Korčoka se postavila například Silvia Kucherenko.

V různých volbách je běžné, že známé osobnosti podporují různé kandidáty. Slovenský rapper Patrik Rytmus Vrbovský a jeho partnerka Jasmina Alagič se rozhodli v druhém kole podpořit Petera Pellegriniho. Svá slova podpory pak zveřejnili ve svých stories na Instagramu. Za to se na jejich hlavy snesla kritika a jeden z komentářů na jejich profilu dokonce podle Super.cz tvrdil, že za podporu dostali zaplaceno 30 tisíc euro. Podobnou podporu vyjádřila Pellegrinimu třeba i influencerka Zuzana Plačková či bojovník Attila Végh.

Rozhovor s Rytmusem:


Rytmus nechce válku, na Ukrajinu padají rakety

"Rytmus tvrdí, že mu do nějaké války mezi USA a Ruskem nic není. V momentě, kdy pan Rapper vyslovil tento svůj slavný výrok, dopadly na území Ukrajiny další ruské rakety. Myslím, že pan Putin by vás za tento počin pochválil, milý Patriku," cituje Sme.sk další komentáře k rapperově podpoře kandidáta. Jasmina Alagič se ale rozhodla proti podobným komentářům bránit.

Alagič: Nebereme nic, s čím nesouzníme

"Poprvé a naposled vysvětlím jednu věc, co se tu rozmohla, jak si někdo koupil náš politický názor bez vlastního přesvědčení. Nejsme na to odkázaní. Můj muž opravdu není neaktivní zpěvák bez příjmu. Já mám také dost nabídek, i když otevřeně říkám, že příjem mého manžela by stačil na to, aby se krásně a velkoryse postaral o naší rodinu a já bych vůbec nemusela pracovat," napsala si na svůj Instagram vychloubačně.

"Tento rok jsme odmítli oba třeba účast v Let´s Dance a několik spoluprácí s věcmi, se kterými nejsme ztotožnění (například alkohol a podobně), to vše v sumě vyšší než 100 000 EUR," pokračuje Jasmina. To, že dostali za podporu Pellegriniho peníze, ale moderátorka nepopřela.

Pellegriniho protikandidáta podpořila mimo jiných třeba slovenská influencerka Silvia Kucherenko. "Moje volba je jasná. Inteligentní, víc jak 20 let patří ke špičce slovenské diplomacie. Já vím, že je lepší se rozhodovat rozumem než pocitem, ale tady i rozum i cit hovoří jednoznačně. Pan Ivan Korčok bude skvělý prezident," napsala si na svůj Instagram.

Pellegrini bojuje na Slovensku o hlasy voličů s exministrem zahraničí Ivanem Korčokem, volby podle průzkumů nemají jednoznačného favorita.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy