Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Bitva o Hrad se rozhořívá: Jiří Drahoš odrazil první podlý útok Miloše Zemana! Tleskáme

Jiří Drahoš se nenechal podlým útokem zastrašit.
Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
GLOSA: Volební klání před druhým kolem je v plném proudu. Miloš Zeman (73) a jeho tým potvrdili předpoklad, že se v boji o opětovné usednutí na Pražském hradě nebudou zdráhat použití těch nejpodlejších prostředků. V novinách ve středu vyšel inzerát, který zoufalým způsobem a především nepravdivě spojuje protikandidáta Jiřího Drahoše (68) s uprchlickou vlnou. Bývalý předseda Akademie věd se dnes s nadhledem ohradil a pokračuje v cestě obstát před voliči férově.

Uprchlická krize je téma, které v českých luzích a hájích rezonuje i několik měsíců po jejím konci. V České republice se téměř žádní imigranti nenacházejí, přesto jde o živnou půdu pro politické populisty. Strach svými prohlášeními mezi lidmi živí i prezident Miloš Zeman a tento týden ho využil jeho volební tým.

Inzerát s notně vyretušovaným portrétem Miloše Zemana, uvedený slovy „stop imigrantům a Drahošovi“, vyšel v listech Deník a Právo ve středu. Zadavatelem byla firma Euro – Agency, jež před prvním kolem voleb dala 1,8 milionu korun na inzerci v denním tisku, jak vyplývá ze Zemanova transparentní­ho účtu.

Jelikož jsou oba jednatelé společnosti v zahraničí, vyjádřil se jejich zástupce Roman Kainz. Ten prohlásil, že obsah inzerátu nebyl v režii společnosti, nýbrž vznikl přímo ve štábu Miloše Zemana.

Podobně podlá hra lidí kolem Zemana se dala očekávat. Jiří Drahoš s ní počítal a připravil se. A tuto první vlaštovku nenechal bez trefné odpovědi, která by snad všem příznivcům současného prezidenta měla otevřít oči.

„Spolek Přátelé Miloše Zemana občanům sděluje: Tato země je naše. Na to musím zdvořile odpovědět: Tato země, pánové Nejedlý, Mynáři a Ovčáčku, opravdu není vaše! Tato země je všech občanů České republiky,“ vzkázal Drahoš na Facebooku. A většina uživatelů sociální sítě mu dává zapravdu.

Snaha spojit Jiřího Drahoše s imigranty není úsměvná, ale ubohá. Odmítavý postoj protikandáta k uprchlickým kvótám je známá věc. Je to úplně stejné, jako by se někdo pokoušel vinit Miloše Zemana za rostoucí ceny másla.

„Opakovaně říkám, že musíme zastavit migraci, zejména tu směrem z Afriky a z těchto zemí. Evropa není schopná vyřešit tento problém, musíme pomoci těm lidem u nich. Není možné podporovat pašerácký byznys, který nám sem vozí chudáky na člunech. Migraci Evropa nemůže řešit tím, že otevře hranice, musíme chránit hranice Schengenu. Musíme to zvládnout, a my to zvládneme,“ prohlásil Drahoš při nedávné návštěvě Klatov.

Je téměř jisté, že další srovnatelné pokusy za každou cenu očernit Drahoše ještě v následujících dnech přijdou. Naší jedinou prosbou je, aby voliči Miloše Zemana i ti, kteří ještě nejsou zcela rozhodnuti, mysleli svou vlastní hlavou, všechny informace si pečlivě ověřovali a příští týden volili tak, aby se z naší krásné republiky nestal fotbalový míč Ruska a Číny.

Související články

Další články