Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Válka o Anděla Páně mezi Brzobohatým a Strachem graduje. Stopy vedou až ke Kuchařové

Ondřej Brzobohatý a Hudební divadlo Karlín je ve sporu s Jiřím Strachem.
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
Rozpor

Soudní spor mezi Hudebním divadlem Karlín a režisérem Jiřím Strachem (50) se vyostřuje. Divadlo má nyní dokonce zákaz hrát muzikál Anděl Páně ve své stávající podobě, protože si Strach stěžoval, že muzikál porušuje jeho autorská práva. Tvůrci tak museli některé části pozměnit. Celá situace velmi rozčílila také tvůrce hudby a textů Ondřeje Brzobohatého (41), který tvrdí, že rozhodně oni nic neukradli, jak píše Blesk.

Hudebník Ondřej Brzobohatý se nestačí divit. Autor hudby a textů k muzikálu Anděl Páně, který hraje Hudební divadlo Karlín, totiž musí řešit velkou nepříjemnost. Režisér úspěšného stejnojmenného snímku Jiří Strach totiž muzikál dohnal k soudu za porušení autorských práv a v předběžném opatření soud zakázal divadlu muzikál v této podobě hrát. „Není zkrátka pochyb, že původní verze muzikálu Anděl Páně vychází z verze scénáře Jiřího Stracha, nikoliv pouze ze scénáře Lucie Konášové,“ uvedl pro Blesk Jiří Barták z agentury Dilia, která chrání právě Stracha.

Brzobohatý přitom říká, že nic neukradli. Dokonce sám Jiří Strach v rozhovoru zmiňuje, že ačkoliv ke vzniku filmu přispěl některými režisérskými zásahy, jedinou autorkou je Lucie Konášová,“ nechal se slyšet pro již zmíněný web Brzobohatý. Sám Strach o scénáři na stránkách České televize mluví takto: „Není podstatné, kterou situaci kdo vymyslel, jestli tenhle dialog napadl mě, nebo Lucku, jestli jsem tomu pomohl malinko, nebo hodně. Důležitá je ta tvůrčí souhra mezi Luckou a mnou, to stejné vidění věcí, humoru a hodnot. Tedy všem říkám: Autorsky je to scénář Lucky Konášové.“

Náhlé změny v titulcích

Divadlo muselo po předběžném opatření upravit scénář. „V představení se změnily věci, o kterých pan Strach tvrdil, že jsou autorskými výdobytky, které jsme si vypůjčili z jeho scénáře. Zase tak náročné to ale nebylo, když jsme ty změny stihli za jedno odpoledne. S některými pozměněnými částmi jsme dokonce spokojenější, jen jedna nás mrzí,“ řekl ředitel divadla Egon Kulhánek.

Podle informací Blesku je ještě jedna věc velmi podivná. V titulcích na iVysílání i na Netflixu byla jako jediná autorka scénáře uvedena Konášová. Jenže ve čtvrtek odpoledne se na stránkách České televize objevilo ještě jedno jméno – Jiří Strach. Již zmíněný web proto kontaktoval televizi s vysvětlením, ovšem předtím, než jim poslala slíbené vyjádření, bylo jméno ze stránek opět vymazáno a zůstala jen Konášová.

Doporučené video: Rozhovor s Ondřejem Brzobohatým:

Pomsta?

Přitom Strach i Brzobohatý mezi sebou měli vždy dobré vztahy. Režisér byl dokonce na svatbě Ondřeje a Táni Kuchařové. Jenže poté, co se dvojice rozešla a do toho začal ještě soudní spor, přátelství mezi Strachem a Brzobohatým se rozpadlo. „Jiří Strach je blízkým kamarádem Taťány Kuchařové, zatímco s Ondřejem Brzobohatým se nebaví,“ prozradil tajný zdroj pro Expres.

U církevního soudu navíc ve prospěch Taťány Kuchařové svědčil i dobrý kamarád Stracha kněz Romuald Štěpán Rob. Někteří se tak domnívají, že žaloba na představení, kde má Ondřej Brzobohatý velké slovo, je jakousi pomstou za Kuchařovou. Strach něco takového ale rezolutně odmítá. „To je samozřejmě úplný nesmysl. Celý problém se táhne od roku 2019, kdy si HDK zaregistrovalo ochrannou známku na jméno mých filmů Anděl Páně. O snaze parazitovat na mých úspěšných filmech ať si každý udělá obrázek sám,“ nechal se slyšet.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy