Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Uprchlíci z Ukrajiny prchají od celebrit: Nejdřív problémy na zámku Stropnického, teď u Kohoutové

Berenika Kohoutová se hned vrátila do formy.
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
Válka na Ukrajině

Za dobrotu, na žebrotu. Se známým rčením v praxi se setkala herečka Berenika Kohoutová (31). V dobré víře nabídla bydlení ukrajinské rodině, která ze své země prchla před invazí ruské armády, ale nájemníci se v jejím bytě moc dlouho nezdrželi. Se svými rozpaky se svěřila svý fanouškům na Instagramu. 

Prvotní šok

Mnoho obyčejných lidí i českých celebrit se po vypuknutí války na Ukrajině zapojilo do pomoci uprchlíkům. Mezi nimi byla i známá herečka Berenika Kohoutová, kterou jste mohli v poslední době vidět například ve filmu Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Ne každý má ale to štěstí, že se každému, kdo hledá azyl trefí do gusta. Nikdy nevíme z jakých poměrů obyvatelé Ukrajiny pochází a čím si prošli. Přesto ale odmítnutí pohodlného bydlení dokáže pěkně zaskočit. A přesně to se stalo i Berenice, který poskytla byt, co zrovna neobývá, jedné ukranské rodině. Z jejich reakce ale byla poněkud rozčarovaná.

"Tak tímhle obědem začal i skončil pobyt mladé ukrajinské rodiny s malou holčičkou u nás doma. Teda, na místě, kde teď zrovna nebydlíme. Ale Lola tam vyrostla," napsala herečka na svůj Instagram k fotografii krabiček s nedojedeným jídlem.
Slova pochopení

"Možná i to, že si člověk i v cizí zemi a ve “vyhnanství” zvolí, že bude mít možnost volby z něj dělá stále ještě důstojnýho člověka. Pocitově. Ačkoliv už toho hodně ztratil. Starejme se stále dál o lidi, co k nám přichází. Ale nevyčítejme jim, že u nás nechtějí být," uvedla Berenika a přiznala, že i ona na chvíli ztratila nervy.

"Já byla dotčená, i naštvaná. A hlavně zmatená. Ty lidi neměli kam jinam jít! Ale šli radši na ubytovnu, kde si rozmyslí, co dál. Vyděsilo je, že dům nebyl na jejich rychlý příjezd připraven a nebylo roztopeno. Že bude teplo za pár hodin už nějak nebyli schopni pochopit," řekla nakonec s pochopením.
"Už byli asi moc ochromení, plní očekávání…nevím. Myslim na ně a držim jim palce, ať najdou, co hledají," dodala herečka, kterou ale špatná zkušenost od pomoci rozhodně neodradila. Na závěr příspěvku totiž připsala, že už mají s manželem v bytě zatopeno a čekají koho dalšího jim osud přihraje do cesty.

Nebyla jediná

Berenika rozhodně není sama, komu se něco takového přihodilo. Podobnou zkušenost měl i Matěj Stropnický se svým partnerem Danielem Krejčíkem. Ti poskytli azyl uprchlíkům na svém zámku v Osečanech, ale i od nich se některé rodiny přesunuly o dům dál. Důvodem prý byly nastydlé děti.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy