Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Stropnický nabídl svůj zámeček ukrajinským uprchlíkům. Ti jim však „prchají“ do Prahy

Matěj Stropnický nabídl zámeček uprchlíkům. Ti prchají pryč!
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Ukrajinští uprchlíci

Politik Matěj Stropnický (38) se společně se svým partnerem, hercem a dabérem Danielem Krejčíkem (27) rozhodli podat pomocnou ruku a na zámečku v Osečanech připravili ukrajinským uprchlíkům zázemí. Jenže ani tento solidární krok se neobešel bez potíží. Jak informoval Krejčík na sociálních sítích, ukrajinská rodina z jejich zámku „uprchla“ do Prahy.

Matěj Stropnický a Daniel Krejčík svůj zámek v Osečanech ve Středočeském kraji nabídli jako azyl pro ukrajinské uprchlíky. Nakonec dorazilo hned několik rodin, ale jedna se rozhodla zámeček opustit, z čehož byl pár zdrcený a rozhodl se o situaci promluvit na sociálních sítích.

„Jedna rodina se rozhodla nás opustit a přesunout se do Prahy. Děti si v neděli hrály celý den s českými dětmi na hřišti a nastydly. Přišlo mi fajn po víc než týdnu, aby si tu našly první kamarády,“ začal svůj status Krejčík s tím, že měl na děti dohlédnout.

Ráno nám maminka sdělila, že jsou děti nemocné, že se rozmyslela a chce jít s dětmi do Prahy, že chce být ve městě a odjíždí okamžitě. Matěj se jí snažil vysvětlit, že chápe její rozrušení z toho, že jsou děti z běhání po vesnici nastydlé, ale že v Praze jsou obrovské fronty na zařízení formalit, bude komplikované najít si práci a bydlení je obrovsky drahé,“ připsal.

Jedna rodina odjela, další zůstaly

„Matěj vzal maminku s dětmi do školy domluvit, že do ní nastoupí, mamince jsme našli nabídku práce. Přesto pod vlivem situace a emocí odjela. Ostatní rodiny tady zůstaly,“ pokračoval dále ve svém srdceryvném statusu Krejčík.

Připsal také to, že tahle pomoc je i o tom potlačit své ego a je to emocionální houpačka. „Chvíli po tom, co rodina odjela, volala další rodina, že nutně potřebují ubytování. Řekl jsem, že se teď jedno uvolnilo. Paní po telefonu plakala radostí a říkala, že jsme andělé,“ svěřil se Krejčík.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy