Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Němé tváře z Ukrajiny v Česku: Pomoci se dostane i uprchlým kočkám. Azyl našly v Lanškrouně

Do Lanškrouna převezli z Ukrajiny deset koček.
Zdroj: Pet Heroes
+ Další 3 fotografie
válka na ukrajině

Ruská invaze na Ukrajinu vyhnala ze svých domovů nejen lidi, ale i jejich zvířecí mazlíčky. Ty si uprchlíci často berou s sebou na dlouhou cestu za bezpečím. Některá zvířata však takové štěstí nemají a jsou ponechána svému osudu. S tím se rozhodla něco udělat organizace Pet Heroes z Lanškrouna, která do Česka z Ukrajiny převezla deset koček v nouzi.  Útulek o tom informoval na svých webových stránkách a sociálních sítích.

Organizace Pet Heroes převzala v ukrajinském městě Užhorod deset koček v nouzi a převezla je až do českého útulku Pet Heroes v Lanškrouně. Všechny kočky podstoupily veterinární prohlídku a domluvil se očkovací plán. Útelek o tom informoval na svém instagramovém účtu.

Důležitá je podle Pet Heroes především prevence proti zavlečení vztekliny, proto musí kočky zůstat v karanténě. Vypadá to, že neutrpěly velkou psychickou újmu a brzy se z příšerného zážitku vzpamatují. Pokud se nevyskytnou žádné problémy, nové domovy by mohly začít hledat už za měsíc.

Útulek shání lékařské rukavice nebo dezinfekci

V lanškrounském útulku je momentálně 33 zvířat. Největší potřebou jsou teď lékařské rukavice, inkontinenční podložky, dezinfekce, hrudkující podestýlky a granule pro kočky značky Fitmin nebo Calibra.

Pokud byste chtěli poslat materiální pomoc, můžete ji zaslat na adresu Dobrovského 601, 563 01 Lanškroun.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy