Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Němé tváře z Ukrajiny v Česku: Pomoci se dostane i uprchlým kočkám. Azyl našly v Lanškrouně

Do Lanškrouna převezli z Ukrajiny deset koček.
Zdroj: Pet Heroes
+ Další 3 fotografie
válka na ukrajině

Ruská invaze na Ukrajinu vyhnala ze svých domovů nejen lidi, ale i jejich zvířecí mazlíčky. Ty si uprchlíci často berou s sebou na dlouhou cestu za bezpečím. Některá zvířata však takové štěstí nemají a jsou ponechána svému osudu. S tím se rozhodla něco udělat organizace Pet Heroes z Lanškrouna, která do Česka z Ukrajiny převezla deset koček v nouzi.  Útulek o tom informoval na svých webových stránkách a sociálních sítích.

Organizace Pet Heroes převzala v ukrajinském městě Užhorod deset koček v nouzi a převezla je až do českého útulku Pet Heroes v Lanškrouně. Všechny kočky podstoupily veterinární prohlídku a domluvil se očkovací plán. Útelek o tom informoval na svém instagramovém účtu.

Důležitá je podle Pet Heroes především prevence proti zavlečení vztekliny, proto musí kočky zůstat v karanténě. Vypadá to, že neutrpěly velkou psychickou újmu a brzy se z příšerného zážitku vzpamatují. Pokud se nevyskytnou žádné problémy, nové domovy by mohly začít hledat už za měsíc.

Útulek shání lékařské rukavice nebo dezinfekci

V lanškrounském útulku je momentálně 33 zvířat. Největší potřebou jsou teď lékařské rukavice, inkontinenční podložky, dezinfekce, hrudkující podestýlky a granule pro kočky značky Fitmin nebo Calibra.

Pokud byste chtěli poslat materiální pomoc, můžete ji zaslat na adresu Dobrovského 601, 563 01 Lanškroun.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Válka na Ukrajině

Válku na Ukrajině rozpoutalo Rusko ve čtvrtek 24. února 2022 v ranních hodinách.

V Rusku se o tomto aktu válečné agrese mluví jako o "speciální vojenské operaci na Ukrajině". Jde o vyvrcholení rusko-ukrajinské krize a zároveň největší konflikt na území Evropy od konce druhé světové války.

Mohlo by vás zajímat:

Volodymyr Zelenskyj | Vladimir Putin | Wagnerova skupina | Jevgenij Prigožin | Válka v Izraeli

Související články

Další články

Nejnovější kauzy