Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Návrat hrdinky Stomatové do Čech: Dojemné přivítání redakce CNN Prima NEWS i stěna slávy

+ Další 2 fotografie

Statečný štáb CNN Prima NEWS v čele s reportérkou Darjou Stomatovou (30) se vrátil z Ukrajiny zpět domů. Odvážná novinářka a její kameraman Ján Schürger byli jediným zahraničním týmem, který přinášel aktuální informace z válkou sužovaného Charkova a okolí. Po dvou týdnech válečných útrap čekalo Darju a Jána dojemné přivítání v redakci včetně „stěny slávy“.

Před budovou Primy zaparkovala zabahněná dodávka, která ještě před pár hodinami projížděla válkou zmítanou Ukrajinou. Dodávka, po které stříleli vojáci a která byla během posledních dní někdy jediným útočištěm pro Darju Stomatovou a Jána Schürgera. Na Ukrajinu odjeli jako jeden štáb z mnoha. Pro řadu diváků se ale vrátili jako hrdinové, kteří se nezalekli vážné situace a dál neohroženě přinášeli důležité zprávy z míst, ze kterých ostatní štáby odjely. A přesně v tom stylu Darju i Jána přivítali kolegové v redakci CNN Prima NEWS.

Stěna slávy

Dojatou Darju s Honzou na chodbě překvapilo několik desítek kolegů bouřlivým potleskem a taky „stěnou slávy“. Transparentem VÍTEJTE DOMA v ukrajinských barvách a stovkami komentářů od diváků plných slov podpory a vděku za zprostředkované informace a neohroženost. „Dostali jste se do míst, odkud všichni ostatní odjeli. Vaše nasazení, živé vstupy, reportáže, to všechno bylo špičkové. Jste skvělý tým a jsme moc rádi, že jste se ve zdraví vrátili zpátky,“ děkoval s květinou v ruce válečným zpravodajům šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

A pak už se na Darju a Honzu s otevřenými náručemi vrhli kolegové, kteří se každý den dlouhé cesty na Ukrajině báli o jejich životy a modlili se, aby se vrátili zpátky ve zdraví.

Návrat do reality

Darja i Honza působí po návratu klidně. Jen málokoho by asi napadlo, že ještě před pár hodinami byli v zemi, kam padají bomby a umírají lidé. Přes svou profesionalitu si moc nepřipouští, kolika vážnými situacemi prošli a kolikrát jim na Ukrajině šlo o život.

„Mně přijde neuvěřitelné, že jsme se vrátili do normální země, kde všechno funguje. Je tady provoz, fungují benzínky, můžete si nakoupit v obchodech, co potřebujete. Nejsou tu hlídky vojáků, checkpointy… Je to zvláštní pocit,“ popisovala Darja Stomatová, která zároveň znovu děkovala Honzovi za zkušenosti, které jí předal z natáčení v Sýrii či na Majdanu v roce 2014. A chválou nešetří ani Honza. „Dokázala posunout zpravodajství dál. Pochopila, že když natáčím a zaznamenávám obraz a zvuk, tak ona tam může doplnit čich, hmat, emoce, to napětí. To jsme se divákům snažili předat,“ vysvětlil Ján Schürger.

A návrat na Ukrajinu prý není vyloučený. „V Charkově máme skvělé zázemí, kontakty, které si budeme udržovat i nadále, a byla by škoda se tam nevrátit,“ řekla Darja Stomatová.

Speciální vysílání

CNN Prima NEWS i nadále pokračuje ve speciálním vysílání k válce na Ukrajině. Celý týden zařazuje mimořádné zpravodajské relace. Další pořady jako Co na to vaše peněženka se intenzivně věnují dopadům války na život v Česku. Zejména inflaci či raketovému zdražování paliv. Speciální vysílání bude opět pokračovat i o víkendu. Diváky tak v sobotu čeká netradičně od 6.00 i NOVÝ DEN, věnovaný konfliktu na Ukrajině, a od 12.30 pořad K věci. Vedle zpravodajských relací každou hodinu pak ve 21.30 i 360° Michala Půra.

V neděli CNN Prima NEWS nabídne mimořádnou tříhodinovou Partii Terezie Tománkové. V první hodině se poprvé od voleb utkají v jednom televizním studiu premiér Petr Fiala z ODS a expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Ve druhé hodině pak bývalý ministr financí Miroslav Kalousek z TOP 09 a šéf ČMKOS Josef Středula. Třetí hodina nabídne pohled generálů Jiřího Šedivého a Vladimíra Vlčka na vývoj války.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy