Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Kličko slaví 46. narozeniny na ostřelované Ukrajině: Vzdorujeme, ale trpíme, pronesl

Vladimir a Vitalij Kličkovi.
Zdroj: Instagram Vladimir Kličko, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Válka

Profesionální boxer Vladimir Kličko dnes slaví své šestačtyřicáté narozeniny. Do smíchu a oslav mu ale asi moc není, vzhledem k probíhající válce na Ukrajině. Vladimir se totiž spolu s bratrem a starostou Kyjeva Vitalijem (50) rozhodli neopustit jejich milovanou Ukrajinu a bojují bok po boku proti ruským vojákům. Oznámil to ve videu umístěném na sociálních sítích.

Bratři Kličkové jsou ve světě proslaveni jako ukrajinské boxerské ikony. Ačkoliv se nakonec jeden z nich, Vitalij, rozhodl stát starostou Kyjeva, Vladimir se boxu stále aktivně věnuje.

Nyní však muselo vše stranou a bratři se rozhodli pomoci Ukrajině, která je napadena ruskými vojsky. Oba zůstali v Kyjevě spolu s prezidentem Ukrajiny Volodymyrem Zelenským a také vojáky a společně brání zemi.

Nechceme žít jako otroci

Vladimir v pátek 25. března slaví šestačtyřicáté narozeniny, ale vzhledem k situaci má asi úplně jiné starosti. O den dříve přidal na sociální sítě video, v němž se vyjádřil k měsíc trvající válce.

„Už je to měsíc, co Putin zahájil speciální vojenskou operaci, která měla trvat dva dny. Tahle ilegální a kriminální agrese šokovala svět, ale my máme pevný základ. Víme, za co bojujeme. Nechceme žít jako otroci jednoho nemocného tyrana. Vzdorujeme, ale trpíme,“ nechal se slyšet ve videu a dodal, že moskevští představitelé by měli stát před Mezinárodním trestním soudem,

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy