Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Válka na Ukrajině: Elon Musk spustil službu Starlink. Je to aktivní, napsal na Twitteru

Elon Musk pomohl Ukrajině.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Válka na Ukrajině

Americký podnikatel Elon Musk (50) poskytl pomoc Ukrajině. Vzhledem ke stále probíhajícímu válečnému konfliktu jsou místní internetové služby na mnoha místech země nedostupné. Na žádost ukrajinské vlády nahrazují pokrytí aktivní satelity Starlink společnosti Space X. Prosba o pomoc

Necelých 400 kilometrů od České republiky zuří válka, kterou Rusko vyhlásilo Ukrajině. Hlava státu, prezident Volodymyr Zelenskyj (44) se snaží společně s dalšími vysoce postavenými politiky udělat pro svou zemi naprosté maximum. Ukrajina se z důvodu ruské invaze momentálně potýká se špatným internetovým pokrytím.

Ukrajinský vicepremiér Mykhailo Fedorov (31) na svém Twitteru apeloval na amerického miliardáře Elona Muska, aby poskytl Ukrajině "stanice Starlinku", a zároveň ho prosil, aby promlouval k "duševně zdravým Rusům".

Musk na tweet ukrajinského předního politika velmi rychle zareagoval: "Služba Starlink je teď na Ukrajině aktivní. Další terminály na cestě," odpověděl podnikatel.

Na jeho komentář vicepremiér Fedorov zareagoval se slovy díků. „Terminály Starlink přicházejí na Ukrajinu. Děkuji Elonu Muskovi a děkuji všem, kteří podporují Ukrajinu,“ odpověděl skrze sociální síť.

Starlink

Podle informací ČTK firma Reuters uvedla, že dle slov analytiků byly po ruském útoku problémy s připojením k internetu hlavně na jihu a východě Ukrajiny.

Projekt Starlink spočívá ve vytvoření satelitní sítě, která by umožnila vysokorychlostní připojení k internetu z jakéhokoli místa na světě. Společnost SpaceX už v rámci této iniciativy vypustila do vesmíru přes 2000 družic, přičemž podle Muska bylo v polovině ledna aktivních bezmála 1500.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy