Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Děsivá slova ukrajinské novinářky Iriny: Nelidé mi ukradli život! K výročí svatby vybírám věnec na hrob

Zamilovaný pár už se bohužel spolu nesetká.
Zdroj: Facebook Irina Sushkova
+ Další fotografie
válka na ukrajině

Při obraně Ukrajiny před ruskou armádou zemřel manžel ukrajinské novinářky Iriny Suškovové, voják Viktor Suškov. Třicetiletý důstojník ukrajinských sil protivzdušné obrany položil život tím, že chránil nebe nad ukrajinskými městy před ruskými raketami. Jeho žena nyní na Facebooku zveřejnila emotivní příspěvek, ve kterém vzpomíná na svého muže a pro ruské okupanty nenachází slušného slova.

"Chystám se napsat nejděsivější slova mého života. Napíšu je v ruštině, naposledy, protože jsem tak mluvila s tebou. Nemohu je nenapsat, chci aby celý svět viděl, co jsi byl." Takto začíná srdceryvný příspěvek ukrajinské novinářky Iriny Suškovové, který napsala po smrti svého muže Viktora na Facebooku.

Zachránil stovky životů

Viktor sloužil v jedné z vojenských jednotek v Dněpropetrovské oblasti. Loni založil s Irinou rodinu. Zemřel při plnění bojové mise v oblasti Sumy u města Ochtyrka poté, co sestřelil smrtící raketu a zachránil desítky, možná stovky životů Ukrajinců.

"Neznám čistšího, laskavějšího a hodnějšího muže. Byl jsi nejlepší ve všem. Ne proto, že jsi byl můj. Prostě to tak bylo. Každý si tě vážil," píše Irina. "Přiletěl jsi domů z práce s kapsami plnými čokolády, abych nebyla smutná. A vše, co jsi měl s sebou, jsi vždy rozdal. Nikdy ses ničeho nebál, ani jednou. Každý den jsi zářil úsměvem, i když bylo zrovna něco špatně."

Vdova ve 25 letech

"Dlouho jsem přemýšlela, co ti dát k prvnímu výročí svatby. Nakonec jsem musela vybrat věnec na hrob. V posledním rozhovoru jsi řekl, že chráníš můj spánek. Teď hlídám ten tvůj po zbytek svého života," píše dojemná slova Irina.

"Jsi důstojník s vnitřním kodexem cti, o kterém by tyhle děvky nikdy nesnily. Jsi moje srdce! Jsi má duše! Mám tě moc ráda a jsem na tebe pyšná. Proklínám tyto fašisty za tebe, můj drahý, za naše nenarozené děti, za ukradený život, tvůj i můj. Sedím vedle svého mrtvého manžela. Jsem vdova ve 25 letech. Můj život ukradli nelidé. Zasraný Rusko mi ukradlo život," končí Irina svůj příspěvek.

Eben vzpomíná na hvězdy, se kterými se za roky festivalu setkal: Čím ho ohromil Redford nebo Banderas?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy