Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Brent Renaud natáčel o Iráku i drogovém kartelu: Nakonec ho zastřelili ruští vojáci

Zastřelený novinář Brent Renaud.
Zdroj: Profimedia, Twitter Nihat Kerem, kolaż eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
Úmrtí novináře

Brent Renaud (†50) byl americký novinář a fotograf, kterého zabili ruští vojáci na území Ukrajiny. Renaud se snažil zachytit prchající Ukrajince, když vtom do jeho dodávky začali střílet ruští vojáci, kteří ho střelili do krku a způsobili mu smrtelné zranění. Renaud byl společně se svým bratrem Craigem považován za významnou dokumentaristickou dvojici, která natáčela i v Iráku, jak informoval web CNN Prima News.

Brent a Craig Renaudovi patřili k významné dokumentaristické dvojici. Natáčet jezdili i do velmi nebezpečných zemí zmítaných válkou, jako byl Irák nebo Afghánistán, kde získali velmi cenné zkušenosti coby váleční reportéři.

Jak informoval web CNN Prima News, odjeli také do Egypta a Libye, kde se věnovali narůstajícímu extremismu a pokrývali i politické nepokoje. V roce 2010 odjeli na Haiti, které tehdy zasáhlo velké zemětřesení a mnoho lidí přišlo o vše. Před lety odjeli i do Střední Ameriky, kde dokumentovali mexickou drogovou válku a uprchlickou krizi.

Za svou práci získali několik prestižních ocenění, například Peabody Award v roce 2015 za jejich video seriál „Last Chance High“. Spolupracovali také s HBO nebo NBC, jak informoval The New York Times.

Zemřel během natáčení uprchlíků

Během jedné další mise, tentokrát na Ukrajině, padesátiletý Brent Renaud zemřel. Natáčel prchající uprchlíky ve městě Irpin, které se nachází asi dvanáct mil od centra Kyjeva, když vtom začali jeho dodávku ostřelovat ruští vojáci. Brent byl zasažen do krku a svým zraněním na místě podlehl. Kromě něj byl postřelen ještě jeden novinář, ten však přežil a nyní je v nemocnici.

Na sociálních sítích začaly kolovat zprávy, že ještě před svou smrtí pracoval Brent pro The New York Times. Noviny se však od tohoto tvrzení na Twitteru distancovaly a uvedly, že byl nezávislý pracovník a do The Times měl přispívat v roce 2015.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy