Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Válka na TikToku: Mladá Ukrajinka sdílí videa ze života v rozbombardovaném městě

Valeria s rozbořenou budovou.
Zdroj: Tik Tok valerisssh
+ Další 2 fotografie
válka na ukrajině

Videa ukrajinské dívky se stala virální senzací na sociální síti TikTok. Na této platformě sdílí svůj každodenní život v protileteckém krytu – včetně vaření těstovin, kdy předstírala, že je v michelinské restauraci, nebo každodenních procházek rozbombardovaným městem.

Dvacetiletá Valeria Shashenok už má na TikToku více než 60 milionů zhlédnutí svých videí. Přitom jen sdílí příběhy ze svého každodenního života. Ten se dramaticky změnil po ruském vpádu na Ukrajinu. Valeria je totiž Ukrajinka a musí se skrývat v podzemí poté, co byl její dům bombardován ruskými silami.

Fotografka, která žije v Černihivu, městě na severu země, kde bylo zabito nejméně 33 civilistů, sdílela snímky budov proměněných v trosky a také videa ze svého nového života, včetně prázdných regálů supermarketů a vaření z konzerv.

Když boxuje, tak myslí na Putina

V jednom z videí fotografka říká, že její pes „nechápe, proč teď žijí pod zemí“, a že předstírá, že udeří Putina pokaždé, když udeří do boxovacího pytle. Natáčí také výlety venku včetně supermarketu, kde je většina regálů prázdná. Srdceryvné záběry také ukazují město proměněné v trosky – včetně místního kina a mnoha domů.

Jedno video ukazuje budovu bez oken – zatímco jiné vysvětluje: „Dnes mi Putin zničil dům raketou, když jsem byla v protileteckém krytu.“ „Vytvářím obsah na TikTok, protože chci, aby všichni věděli, že to není ukrajinský problém, je to světový problém,“ řekla BBC. "Máme normální protiletecký kryt, je to jako malý dům pod zemí, bydlím s rodiči a malým psem."

Fénování horkovzdušnou pistolí a kancelář v bunkru

V jednom záběru používá horkovzdušnou pistoli jako fén, ukazuje své matce, jak vaří, nebo říká, že její otec proměnil jejich bunkr na kancelář. Valeria je jednou z mnoha Ukrajinců, kteří sdílejí svůj život na sociálních sítích po ruské invazi na Ukrajinu – která byla popsána jako „první válka vedená na TikToku“. Sociální sítě jsou používané ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a obyčejnými Ukrajinci k odhalování brutality konfliktu – ale také prokremelskými propagandisty k šíření dezinformací.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy