Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Válka mezi taxikáři a řidiči Uberu: Na Letišti Václava Havla to pěkně vře. Na vše musí dohlížet policie

Jak tohle divadlo skončí?
Potyčky mezi pražskými taxikáři a řidiči Uberu se v poslední době hodně vyostřují. V pátek odpoledne se sešlo několik znepřátelených taxikářů na Letišti Václava Havla a situace došla do bodu, kdy na celé dění musí dohlížet policie.

V pátek v odpoledních hodinách se sešlo na Letišti Václava Havla hned několik desítek znepřátelených taxikářů. Ti, kteří ostře vystupují proti řidičům Uberu, polepují jejich auta nálepkami „nelegální transport“.

Tato akce pokračuje již od včerejšího dne. "Chvilku po třetí hodině se tady sešli taxikáři a začali stavět všechna auta, která nejsou označená jako taxi. Došlo tak i na docela dost trapných situací, kdy zastavili úplně běžné řidiče v domnění, že jde o Uber. Lepí jim nálepky do auta a pokřikují na ně. Vždy, když přijede auto, seběhne se kolem něj tlupa taxikářů a policisté je odhánějí,“ informoval o celém dění redaktor serveru idnes.cz.

Obyčejní taxikáři jsou naprosto rozhořčení a odchytávají si řidiče, u kterých si myslí, že patří k Uberu. Dochází k slovním potyčkám a taxikáři vozům Uberu brání v odjezdu. Na celou situaci dohlížejí policisté, po kterých taxikáři chtějí, aby řidiče Uberu důkladně prověřili. Policie je však nechává naprosto normálně odjet a to se řidičům taxislužeb nelíbí.

Taxikářům se nelíbí, že řidiči Uberu nemají potřebné papíry a pojištění jako oni. Na vyhrocenou situaci doplácejí samozřejmě cestující, kteří chtějí jediné, dostat se co nejrychleji do svých domovů z cest.

Dramatická situace pokračuje od čtvrtka, kdy taxikáři začali polepovat auta Uberu nálepkami „nelegální transport“ a vzali jednomu z řidičů mobilní telefon a dalšímu rozbili čelní sklo. "Útočník, který rozbil čelní sklo auta, je podezřelý z trestného činu poškození cizí věci,“ sdělila mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Související články

Další články