Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Válka Marpa a Novotného: Oktagon je cirkus, principál egoista a celý zápas blamáž, zuří tým rappera

Detaily sporu mezi Marpem a Novotným. Promluvil člověk z týmu rappera.
Zdroj: Se souhlasem Oktagonu / profimedia / koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
spor

Hořká tečka sobotního turnaje Marpo vs. Vémola pod organizací Oktagon MMA se stále vyrovnává s nepříjemnou dohrou. Člověk z týmu rappera Otakara Petřiny (37) Michal Rukavička nechal slovy nahlédnout do zákulisí příprav, ale také vyhodnotil samotný zápas, který nazval blamáží. Nit nenechal suchou ani na "egu" Ondřeje Novotného (44) a tragickém přístupu organizace Oktagon nejen k Marpovi. K turnaji a vlně nenávisti se vyjádřil na Instagramu i Novotný - aneb "je to hnus" někdy řekne víc než tisíc slov.

Dlouho očekávaný turnaj Vémola vs. Marpo pod organizací Oktagon MMA dopadl skandálním ukončením ze strany rozhodčího, který boxerský zápas stopl předčasně ve čtvrtém kole kvůli výrazně malé aktivitě Otakara Petřiny alias Marpa. Vítězem na TKO se tak stal Karlos Vémola, kterého vzápětí vypískala celá O2 arena. Kdo snášel verdikt vůbec nejhůře, byl Marpo, který měl podle svých slov stále dost síly na to, aby zápas proběhl na šest kol.

Spor mezi Novotným a Marpem

Na následné tiskové konferenci se otevřelo i téma, jež naznačilo spor mezi oblíbeným rapperem a jedním z promotérů Ondřejem Novotným, který podle mnohých jednal vůči Marpovi často zaujatě.

"Myslím, že s Ondrou půjdeme na pivo a tohle si řeknem, tak se to dělá. Nebudeme to řešit přes média," odpověděl Marpo, načež Novotný doplnil: "Já jsem Marpovi už v ringu řekl, že pro mě to tím zápasem skončilo, jak jsem říkal, že mezi sebou máme nějaký beef (neshodu), a těším se na to pivo."

Ač se Marpo s Novotným nechtěli ke sporu vyjadřovat přes média, na Instagramu se pod názvem Fyzioterapie Rukavička rozhodl veřejně vyzpovídat člověk z týmu Marpa, který vyhodnotil celý zápas jako blamáž a Novotného nazval egoistou. Obsáhlý pohled do zákulisí celé události okomentoval Marpo srdíčky, které naznačují zjevný souhlas.

Ego principála Oktagonu se sem nevejde, říká člověk z týmu Marpa

"Zápas nám bohužel nevyšel podle našich plánů a skončilo to blamáží. Výsledek není z našeho pohledu korektní, ale tak to je - feed. Organizace #oktagonmma a jejich zákulisní přístup k nám, to nebudu veřejně ventilovat. Ego hlavního principála Cirkusu Oktagon se sem bohužel nevejde," stojí na sociálních sítích Michala Rukavičky se slovy, že se tým Marpa připravoval na boxerský zápas, nikoli wrestling ve stoje.

"Vše bylo nachystané, proto jsme kromě boxu makali silovou vytrvalost a chtěli jsme to rozbalit. Věděli jsme, že KTV měl drastický weight cut a že jeho intenzita úderů půjde výrazně dolů, tak jsme ho chtěli nechat vystřílet kapslíky, protože nic nenatrefoval, a vyčkávali jsme na RND 4-6, tam to ale bylo utnuto. Box je o taktice a i obrana je technika zápasu," líčí Rukavička se slovy, že ač Karlos několikrát fauloval, byl rozhodčím pouze napomínán.

Karlos nebyl za řadu faulů potrestán

"Ano, uznávám, že Oťas nebyl tak aktivní, jak jsme chtěli, ale ono to jinak nešlo, když se na vás valí 100 kg Karel, co poprvé použil hlavu, ale na hlavu, takže byl Oťas v provazech díky řadě faulů, které do boxu vůbec nepatří. KTV byl tři kola napomínán, nikoli bodově srážen. Na box tedy nedošlo, bohužel nás k tomu KTV vůbec nepustil, a jak sám řekl veřejně na tiskovce - snad jste si nemysleli, že s boxerem budu boxovat. Myslím, že si všichni v ČR v exhibičním a hlavním zápase zasloužili vidět rozklíčování taktik obou týmů a porovnání reality.

Marpo nemá kromě boulí na hlavě, z těch desek na hlavu, prokouslého rtu a tří obtisků na koulích, 3x faul pod pás, jediný šrám. Tak moc jsme se těšili a tvrdě celý tým Marpo makali, dali tomu vše a chtěli ukázat box až do konce zápasu, ale nedalo se. Přes to všechno respektujeme KTV i veškeré negativní názory na naše vystoupení," uzavřel Michal Rukavička.

Vyjádření Ondřeje Novotného

Promotér a spolumajitel organizace Oktagon MMA Ondřej Novotný se k předčasně ukončenému zápasu a vlně nenávisti vyjádřil na tiskové konferenci. Tam uvedl, že byl z kroku rozhodčího nejprve "nasraný". Později se vyjádřil stručněji přes své sociální sítě.

"Jak vám je, když něco roky připravujete. Makáte na tom s celým týmem. Necháte tam duši, a pak vám někdo ukradne pocit z vydařeného turnaje, zápasu, přípravy, dřiny a odříkání? Jaké to je poslouchat okamžitě tisíce dotazů, zpráv a probudit se do "shitstormu" hejtu, lží, výmyslů, ale především oprávněně rozhořčených fanoušků. Jak by řekl Braňo, "je to HNUS," líčí Novotný v úvodu na svém Instagramu se slovy zklamání, ale i radosti.

"Na to se můžete zeptat Karlose, Marpa, jejich týmu, našeho týmu a mě s Palem. Nikdo s rozumem a znalostí věci za mnou nepřišel s tím, že mu mám něco vysvětlit. Všichni přišli s tím, že je to mrzí a že je jim toho líto. Že je jim líto kluků i nás. Protože jedno vteřinové rozhodnutí, "zatmění", může pokazit skvělou věc, večer a zážitek. Měli bychom oslavovat 18 tisíc fanoušků na boxerském večeru. Ale je to trochu jinak, a to je naše největší a jediné mrzení. Děláme svou práci s nadšením a na 100 %. Ano, děláme i chyby. Dělají je i jiní."

Poděkování za zlobu i radost

Na závěr poděkoval příznivcům bojových sportů za radost, ale i zlobu, která k úspěchu patří.

"Jsou ovšem dny, kdy vám chyba, kterou nemůžete ovlivnit, vezme skoro vše, a pak je dost těžké ji tak snadno akceptovat. Klobouk dolů za to, jak to zvládli kluci, a věřím, že se s tím poperou i naštvaní fanoušci, celý náš tým, a dají těm, kdo si včera večer zasloužili slávu, respekt, ty ovace a pozornost, které jim patří. Děkuju všem za radost i zlobu. Jsem rád, že vás to zajímá, i když teď zrovna třeba nadáváte."

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy