Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Válka Janka Rubeše s pražskými směnárnami: Vyfasoval absurdní pokutu za plivance!

Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
Bizarní pokutu dostal známý muž mnoha profesí Janek Rubeš (30), kterého lidé znají především na internetu. Kvůli konfliktu se směnárníkem, který poplival jeho samolepku, dostal tisícikorunovou pokutu od Městského úřadu Praha 1.

A co že se přesně stalo? Janek Rubeš ze Stream.cz se rozhodl, že jistému směnárníkovi polepí dveře čtyřmi samolepkami, na nichž bylo uvedeno „20% commission“ – tedy v překladu „provize“. Kvůli tomu se mezi Rubešem a směnárníkem, jemuž se počínání muže toužícího po všeobecné spravedlnosti nelíbilo, strhl slovní konflikt. Směnárník na místo zavolal muže zákona.

Když policisté uklidnili spor obou mužů, Rubeš byl ochoten nálepky ze skla dveří odlepit. Ovšem směnárník, znechucen činem Rubeše, který se rozhodl svým jednáním informovat zahraniční návštěvníky pražské metropole o tom, že si směnárna účtuje příliš velkou provizi, plivl na jednu ze samolepek. A to v momentě, kdy se Rubeš snažil samolepky odlepovat.

Jenže jednání směnárníka nadzvedlo Rubeše, který plivanec otřel do jeho trika. Celý bizarní případ tak zamířil na přestupkové oddělení na Městský úřad. Výsledek? Pokuta pro Rubeše hájícího zájmy lidí 1000 korun. „Praha 1 mi dala pokutu 1000 Kč za to, že mi směnárník plivnul na nálepku a já to do něj otřel a pak na mě ještě plivl,“ uvedl Rubeš ke snímkům dokumentů, které vystavil na sociální síti.

Související články

Další články