Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Válka Hanychové a Soukupa je u konce: Střídavá péče, Vánoce bez Rozárky a vysoké alimenty

+ Dalších 136 fotografií

Spor o dceru Rozárku je u konce. Influencerka Agáta Hanychová (39) stanula před soudem se svým bývalým partnerem Jaromírem Soukupem (55), kde se řešilo rozdělení péče. Krátce po jedné hodině byl znám verdikt. Zatímco Soukup si na něj počkal, Agáta odešla kvapně ze síně po poledni, protože spěchala za synem Kryšpínem do nemocnice, jak záhy řekla redakci eXtra.cz.

V devět hodin ráno začalo poslední soudní jednání mezi Agátou Hanychovou a Jaromírem Soukupem ohledně péče o dceru Rozárku. Oba vypadali ze začátku uvolněně a v dobré náladě. Během pauzy už však byla jak na jednom, tak na druhém vidět nervozita a napětí. Spolu neprohodili ani slovo a vzájemně se sobě vyhýbali.

Krátce po poledni ze síně vyběhla Agáta Hanychová. Venku nasadila helmu, nasedla na skútr a kvapně odjela, aniž by si vyslechla verdikt soudu. Později pro eXtra.cz uvedla, že spěchala do nemocnice za Kryšpínem, který zde podstupoval plánovanou operaci. Oproti ní si již bývalý majitel TV Barrandov na konečné rozhodnutí soudu počkal.


Střídavá péče o Rozárku

Lehce po jedné hodině byl již znám verdikt. Rozárku čeká střídavá péče. U otce bude každý lichý týden v roce vždy od středečních 9:30 ráno do čtvrtečních 19:00. Dále pak každý sudý týden v roce od pátku od 9:30 do neděle 19:00. Předání a odevzdání dítěte proběhne vždy v bydlišti matky dítěte. Od začátku září se to pak mění a v péči otce tak bude Rozárka každý sudý týden v roce od pátku 9:30 do pondělí 19:00 a každý lichý týden v roce od středy 9:30 do pátku 9:30.

O svátích je však vše jinak. Například o letních prázdninách bude holčička v péči otce každý sudý rok od 1. 7. do 15. 7. a od 15. 8. do 31. 8. Co se týče Vánoc, tak Rozárka bude u Soukupa každý sudý rok, tím pádem bude letošní svátky trávit Agáta bez nejmladší dcerky.

Spokojený Soukup u soudu:


Dalším bodem byly peníze. Zatímco matce se výživné neurčilo, tak otec bude platit 25 tisíc korun měsíčně s tím, že 10 tisíc je k rukám matky a zbylá částka půjde na účet nezletilé. Soukup tak bude platit přesně stejně jako Jakub Prachař na Miu.

Ožehavým tématem bylo i zveřejňování fotek dítěte na sociálních sítích. "Otec i matka jsou povinni zdržet se zveřejňování obrazových, zvukových i zvukově obrazových záznamů nezletilé. Obrazových, zvukových a zvukově obrazových záznamů zachycujících podobu nebo projevy nezletilé umožňující její ztotožnění. Dále pak informace umožňující identifikování jejího předchozího, aktuálního či budoucího místa pobytu. Informace o jejích školních i mimoškolních aktivitách, sociálních vazbách, majetkových a výdělkových poměrech a informace o zdravotním stavu nezletilé," uvedla soudkyně.

Otec i matka souhlasí s vycestováním rodiče s nezletilou mimo hranice České republiky a to na dobu nepřesahující dobu 15 dnů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy