Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Válka českých SLUNÍČKÁŘŮ A ODPŮRCŮ UPRCHLÍKŮ: Ukázala, kdo z nich má větší IQ!

Zuzana Schreiberová a Karolína Hošek
+ Další 2 fotografie
Nedávno se mezi lidmi, kteří nenávidí muslimy a uprchlíky až do morku kosti, a takzvanými sluníčkáři, jimž bývá nesmyslně přičítáno vítání teroristů s otevřenou náručí, rozhořela aféra kvůli reportáži televize Prima. Ta jako by se rozhodla rozpoutat nenávist vůči neziskovým organizacím, když uvedla velmi manipulativní reportáž o jedné z nich. Podle televize totiž obhajuje belgickou čtvrť, odkud pocházeli někteří teroristé útočící v Evropě. Souboj obou táborů ale dopadl hodně v neprospěch jednoho z nich!

Prima ví, co na některé vrstvy obyvatel zabírá a jak se v nich dají vyvolat sympatie či antipatie k někomu. Sama se už dávno rozhodla redaktory instruovat v tom směru, že vedení se uprchlíků bojí a tak budou o nich vysílat výhradně v souladu s názorem nadřízených. Neziskovky také bývají častým terčem opovržení, Prima si proto vybrala poměrně nevinné video ředitelky Multikulturního centra Praha o bruselské čtvrti Molenbeek.

Je pravda, že ta dříve byla líhní radikálů, ale situace v ní se v posledních letech změnila, policie a tajné služby si v ní dokázaly poměrně slušně zjednat pořádek. I kvůli tomu, že policie konečně může dělat noční razie, což dřív nemohla.

Nestrašila lidi a to je asi špatně

Zuzana Schreiberová z neziskovky tu natočila video, aby zbořila představy některých lidí o tom, že tu snad běhají po ulici muslimové s granáty a samopaly a chystají svatou válku. „Tak vás zdravím z bruselské čtvrti Molenbeek, která je vlastně čistě přistěhovalecká. A jak vidíte, vůbec nic se tu neděje. A je to samozřejmé. V novinách se nedozvíte, že v Molenbeeku byl den jako každý jiný. Dozvíte se jen to, když nastanou nějaké problémy… Chodím tu už několik hodin a žádné nebezpečí mi tu nehrozí,“ tvrdila Schreiberová s tím, že zahlédla víc muslimů s pivem než s koránem.

Ale to si podle Primy dovolila moc, takže stanice uveřejnila dramatické video podkreslené arabskou hudbou o tom, že neziskovka placená z našich daní dělá z útočiště teroristů běžnou čtvrť.

Prima a její manipulace

„Čtvrť Molenbeek, kterou celý svět vnímá jako jednu z nejznámějších no-go zón,“ uvedla Prima s tím, že jde o místo, kam se lidé bojí. A ve videu nechala promluvit jakéhosi politika ANO a neznámou ženu, která má v místě žít. Žádného člověka, který by měl k situaci z pozice odborníka opravdu co říct, ale necitovala. Aspoň, že dostalo prostor věrohodné ministerstvo zahraničí.

„Molenbeek není čtvrtí, které je třeba se vyhýbat. Označovat ji jako no-go zónu rozhodně neodpovídá realitě. Celkově se od teroristických útoků v roce 2016 bezpečnostní situace stabilizovala a zlepšila,“ uvedla mluvčí Michaela Lagronová.

Urážky neberou konce

Extremisté se po odvysílání reportáže do ředitelky neziskovky pustili tak, až rozum zůstává stát.

„Lopatou uhelkou přes tlamu, dokud se nevzpamatuje… Potkej ty pořádně nadržené uchylné mladé kozom*dy nebo černé opice a ti ti ukážou, co teprve umí za věci,“ bylo v těch slušnějších příspěvcích, přišly ale i horší.

„Zatím trestní oznámení nezvažuji. Úplně to nevylučuji, ale zatím jsem nic nepodávala. Ty nejdrsnější věci jsme smazali, protože byly opravdu odporné,“ řekla eXtra.cz Schreiberová.

Naproti tomu ale autorka reportáže Primy Karolína Hošek podle našich informací sice taky dostala hodně kritických zpráv, většinu ale asi bez hrubek jak od žáků páté třídy základní školy a hlavně úplně bez urážek. „Třicet procent byla kritika, zbytek podporovatelé. Nic hnusného jí ale nepsali,“ řekla nám Karolínina blízká kamarádka.

Zdá se, že souboj v inteligenci tak vyhrál jednoznačně jeden z táborů…

Mohlo by vás zajímat

Další články